top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

1 Aralık 2021 Vivense Rezaleti

Kaynak: Rezalet, ekşi sözlükten ravenglacier nickli yazardan geliyor. sözlükte yazarlığı bulunmayan mağdur bir arkadaşımın isteği üzerine buraya yazıyorum.


olay tüketici hakları mahkemesine de intikal etmiş.


--- spoiler ---


vivense.com teknoloji hizmetleri ve ticaret aş isimli şirketten, 12/08/2021 tarihinde, tam üç buçuk ay öncesinde maalesef ki yatak odası takımı sipariş edip 7.000tl ödemesini gerçekleştirdim. bu firmanın türkiyedeki yüzlerce insanı mağdur ettiğinden haberim yoktu. 05/09/2021 tarihinde ise yatak odası takımı içerisindeki karyola ürününün bazalı olarak değiştirilip yapılması için 987 tl ek ödeme daha yaptım.


bu ödemenin de faturasını kesmedikleri için ayrıca vergi dairesine suç duyurusunda bulunduk. 10/09/2021 tarihinde evde bulunmamız gerektiğini siparişi teslim edip kurulum yapacaklarını söylediler. bizde eski yatak odamızı, ihtiyaç sahibi bir aileye verdik ve kurulum yapılacağını söyledikleri için yatak odasını boşalttık.


10 eylül’de eve geldiler. sadece birkaç parça ürün getirmişler. yatak odası takımının parçalarının dörtte üçünden fazlası yoktu. inanamadım. çünkü yatak odamız bomboştu. yatak odası gelecek diye eski gardolabımızı ve karyolamızı vermiştik. iki artı bir evde yaşıyoruz. tüm giysilerimiz, eşyalarımızı salona çıkarmıştık. kurmaya gelen ekip tarafımıza dedi ki: maalesef firma tedarik edebileceğinden çok daha fazla sipariş aldığından bu gibi mağduriyetlerle çok sık karşılaşmaya başladık dediler. en geç 20 gün içerisinde eksik parçaları tedarik edeceklerini söylediler. müşteri temsilcileriyle defalarca, otuz defadan fazla konuştum.


görüşme ses kayıtlarını da aldım. mahkemeye sundum. onlar da 20 gün içinde eksik ürünleri teslim etmek zorunda olduklarını, ama aldığımız ürün, yatak odası takımı gibi zaruri bir ihtiyaç olduğundan ve evimizin düzeni adeta mahfolduğundan ürünleri daha hızlı getireceklerini söylediler. aradan iki buçuk ay geçti.


bu ahlaksızca iş yapan ve son aylardaki düzenimizi, yaşamımızı mahveden bu şirket, hiçbir ürünü getirmedi. şuan ailecek halen salonda yatıyoruz. bu süreçte iki buçuk ay boyunca arayarak adeta yalvardım. parasını ödediğim ürünleri göndermeleri için yalvardım. tüm konuştuğum müşteri temsilcileriyle yaptığım konuşmaları ses kaydı aldım size de cd olarak sunacağım.


konuştuğum tüm müşteri temsilcileri; kendilerinin açıkça kusurlu olduğunu ve ciddi mağduriyet yaşadığımızı kabul ettiklerini, 20 gün içerisinde gelmesi gereken eksik parçaların iki buçuk aydan fazla süre gelmemesinin kabul edilemez olduğunu, haklı olduğumuzu söylediler. ama yine de kimse yatak odasını göndermedi. 15 den fazla tarihte ürünleri getirmeyi taahhüt ettiler.


adeta dolandırıcı bir firma gibi hareket edip parasını aylar önce aldıkları ürünleri yine de getirmediler. ürünleri göndermeleri için, yaşamımızı mahvettikleri için onlarca mail de gönderdim. araştırdığımızda böylesi rezalet iş yapan bu firmanın son bir senede kontrol edemeyeceği kadar çok ürün siparişi aldığı ve yüzlerce insanın mağdur olduğunu gördük. ürünleri göndermeyip paralarımızı gasp ettiler. evimizin düzeni mahfoldu.


sipariş edilen ürünlerin, bir evdeki en önemli ve zaruri ihtiyaç olduğunu, aylardır tüm elbise ve kıyafetlerimizin salonda olduğunu, salonda yatmak zorunda kaldığımızı, bir ailenin yaşadığı mağduriyetin ne denli büyük olduğunu anlıyor musunuz? biz rezil olduk. kimse böyle firmaların ahlaksizliklarina, dolandırıcılıktan ibaret faaliyetlerine katlanmak zorunda değil.


açıkça güveni kötüye kullanma, dolandırıcılık ve huzur sükunu bozma suçlarını işlediler. ticaret bakanlığı ve istanbul il ticaret müdürlüğüne de yüzlerce mağdur vatandaş gibi suç duyurularını yaptım. yüzlerce insanımızın parasını gasp eden, aylarca hayatını talan eden bu firmalara gerekli yaptırım uygulanmalı, dolandırıcılıktan hiçbir farkı olmayan mağduriyetlerine müsaade edilmemelidir. sizi aptal yerine koymalarına izin vermeyin.

--- spoiler ---

4 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

27 ekimde merlin köşe koltuk antrasit rengi ile sipariş oluşturdum. kurulum ekibi geldi ve kurdu, ancak paketlerin açıldığı anda ürünün renginin farkına vardım. kurulum ekibi bu esnadan sonra zaten ap

bottom of page