top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

10 Aralık 2021 Vestel Rezaleti

edit: vestelden aradılar. başlığı ne kadar doğru açtığımı biliyorum. sosyal medya sorumlusu gizem hanım ürün ile ilgili hatayı anladıklarını, değişsek te aynı sorunların devam edeceğini beyan etti. cihazı iade alabileceklerini söyledi. bu enflasyonda cihazı iade almayı teklif etmek tam anlamıyla şark kurnazlığıdır. hülasa fatura bedeli sıfır cihazın üçte biri kadardır. gizem hanım anadolu irfanı teklifi ile bizi mest etmeştir.


----------------------------------------

kısa özet

-----------------------------------------


garantisi devam eden 6 aylık vestel bm5301 bulaşık makinem deterjan kutusuna "sıvı" bulaşık makinesi deterjanı koyunca dakikalar içinde kutudan sızıyor boşalıyor. değişim yaptılar ancak durum yine aynı. servis çözüm olarak deterjanı hemen koy başlat diyor. ancak deterjan ön yıkama suyuyla akıp gidiyor. teknisyen rezaleti videoladı ama çözüm yok vestel esnaf kafasında.

-----------------------------------------

7 aralıkta makinemi doldurduktan sonra sıvı bulaşık deterjanımı "ölçek çizgileri" bulunan dolayısıyla sıvı deterjana uyumlu bulaşık makineme koydum. kapağını kapattım. ancak başlatmadan pervane kontrolü yapmadığımı hatırladım. hızlıca kontrolü yaparken baktım kapak ve zeminde deterjan var.

görselgörsel


hemen sildim tekrar sıkıca kapatarak denedim yine aynı. kapağı kapattım süre tuttum 2-3 dakikada boşalıyor. olmuyor işte akıyor.


vestel servisine 07/12/2021 tarihinde 8083552294 servis kaydı açtım. teknisyen geldi 3dk'da deterjanın kutudan boşaldığını, ön yıkama suyunda deterjan olduğu, dolayısı ile ana yıkama sıcak suyunda deterjan olmadığını gördü. deterjan kutusunu yedek parçası ile değişti.

görsel


buraya kadar her şey güzel. ancak yeni parça da orijinal parça ile aynı kaçağı yapıyordu. manisa merkezde, servis, müdür, başmühendis kralına sordular gelen cevaba bakar mısınız:


"sıvı deterjan yüklemelerde sızma yaşanabileceği önemli olan

sıvı deterjan konduktan sonra programın hemen çalıştırılmaya başlaması

gerektiği bilgisi verildi"

görsel


yani bunca eğitimli insanın buna normal demesi ve bunu bana sunmaları tek kelime ile rezalet. küfür ediyorum ama siz duymuyorsunuz.


bak kardeşim, sen güzel bir kardeşe benziyorsun, 15 dakika sonra ilk yıkama suyunu makine boşaltıyor, ana yıkama suyunu yeniden tekrar alıyor. senin kutun 3 dakikada boşalıyor. ne kadar erken koysak ta 15 sayısı 3 ten büyüktür, tüm deterjan sızar akar gider. eğitiminizi nerden aldınız bilmiyorum ama ilkokul 1 toplama çıkarma dersi almanız gerekiyor. bırakın artık şark kurnazlığını 90'lı yıllar bitti.


madem normaldi neden yedek parça kullandınız. yedek parça kullandıysanız yaan söylüyorsunuz.


bu rezaletle birlikte gelen servis elemanı herhalde sanayi de tornacılıktan başlamış işe, bakarmısınız bıraktığı vidanın şekline, evde makinemle böyle kalakaldım:

görsel


biliyorum yine o kutsal cümleyi kullanacakasınız: " abi sen vestel alarak baştan...." haklısınız!


destek olan arkadaşlarıma teşekkürleri bir borç bilirim.

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten keyifli gunlerin hatirasi nickli yazardan geliyor.

5 görüntüleme
bottom of page