top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

10 Ocak 2022 Opet Rezaleti

2016 model corolla otomatik dizel araç sahibiyim daha doğrusu sahibiydim diyorum artık. 2016 yılında sıfır aldığımı da belirteyim.


3 ocak 2022 tarihinde opet'ten aldığım 300 tl'lik dizel yakıt sonrası aracım boğulmaya başlayıp bir anda trafikte durdu ve bir daha çalışmadı. servise götürdüğümüzde yakıt filtresinden çıkan yakıt görsel

servis direk opet'i ara gelsin bu mazot değil dedi. sonrasında opet'i aradıktan 2 gün sonra aracımdan yakıt numunesi aldı ve bir tanesi bana verdiler verdikleri numune görsel

görsel burada bile kalitesizliği görünüyor.


yakıtı aldığım istasyon adana/ erdoğanlar ile konuşunca bize yakıtı veren opet tüm sorumluluk onlara ait diyip olaya müdahil olmak istemiyor. opet'i aradığımızda yetkili kişilere ileteceğiz diyip yetkililere ulaşamıyoruz. yetkili kim diye sorduğumuzda sorumuza yanıt da bulamıyoruz. hala arayacaklar diye bekliyoruz.


aracın filtresinden çıkan motorin ile temiz motorin farkını görmek için de servis de bulunan herhangi bir araçtan çıkarttıkları motorinin kalitesi ortaya çıktı görsel

görsel

görsel

yakıta dokunduğunda bile elinde kaymıyor ve dibinde pislik duruyor.


hala yetkili bir kişi ile temas kuramıyoruz aradığımızda bir ay içinde yanıtlanır diyor. bağımısız laboratuvar dedikleri ama kimsenin bilmediği bir kurumun kararına güvenmemizi bekliyorlar. ve umurlarında bile değiliz. parasını verip aldığımız şeyin kalitesi önemli.


1 ay boyunca neden arabam yatacak anlamıyorum. ben yandım siz yanmayın diye bu başlık açılmıştır. ve bu gibi olaylar da denetleme mekanizması daha kısa sürede yanıtlanmalı.


yetkili kişiye neden ulaşamıyoruz bilmiyorum. sorunumuzla neden kimse ilgilenmeyip 1 ay sonrasına atmalarına anlam veremiyorum. bu şirketlerin beylik bilmiş hallerine neden ses çıkartamıyoruz anlamıyorum.


edit: hala kimseye ulaşamıyorum aradığımda üst yetkili merciye biz iletiriz dediler. müşteri hizmetlerinden ötesi yok dinleyen de yok teşekkürler opet bunu yaşattığınız için.

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten heinrich maneuver nickli yazard

10 görüntüleme
bottom of page