top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

12 Ocak 2022 Mediamarkt Rezaleti

selamlar sözlük karşınıza ilk defa bir rezalet başlığı açmış şekilde çıkıyorum. durumun açıklamasını buraya da bırakıp sosyal medyanın gücünü test etme kararı aldım aynı şekilde yasal süreci de başlatıp durumu yargıya taşıyorum. basit gibi görünsede bu yapılanın bir dolandırıcılık şekli olduğunu düşündüğümden firmanın ufakta olsa zarar görmesini istiyorum. insanları bu şekilde oyalayıp en sonunda yıldırmaya çalışmanın bir yaptırımı olması gerekiyor. neyse durumu şöyle bırakayım.


media markt kentpark şubesinden 5 aralık tarihinde alıp kutusunu açıp kullanmaya başladığım anda ses sıkıntısı olduğu fark ettiğim apple airpods pro marka model kulaklığı 9 aralık tarihinde apple servisine götürüp kusurlu olduğu yönündeki yazıyı aldım. aynı gün içinde kentpark şubesine ürünü değişim talebiyle birlikte teslim ettim. 22 aralık tarihinde telefonuma gelen mesaj doğrultusunda şubeye gittiğimde ürününün onarımının eksik yönde yapıldığını ( sağ kulaklık hala bozuktu) fark edip tekrar değişim için gönderdim.


3 ocak tarihinde yasal sürenin dolmasıyla beraber değişim isteğim onaylandı fakat bu seferde mağazada stok olmadığını bu nedenle başka mağazadan ürün talep edileceğini öğrendim. telefonuma gelen ürününüzün işlemleri tamamlanmış yazısına istinaden şubeye gitmem sadece daha çok vakit kaybına sebep oldu. ara ara yapılan görüşmeleri yazmaya gerek görmüyorum fakat bugün 12 ocak tarihinde net bir şekilde media markt tarafından kendilerinin hiçbir şekilde ürünümü tedarik edemeyeceği ile ilgili dönüş aldım. airpods pro yeni bir isimle ürününü güncelleyip fiyatını sabit tutmasına rağmen muadil ürün olarak bana bu ürünün verilemeyeceği dilersem ürünü aldığım zamanki fiyatı olan 2600 lira bandındaki ürünlere bakabileceğim söylendi. yani isim ve fiyat bile değiştirmeden güncelleme geçiren airpods pro'nun muadili bir airpods pro değil. apple kendi sitesinde airpods pro olarak ürünü satarken mediamarkt ürünü başka bir isimle (airpods pro new) farklı bir ürünmüş gibi satıyor.


neyse sonuç olarak aynı ürünün fiyatı arttığı için mediamarkt değişim onayı verilmesine rağmen ürünümü değiştirmeyip airpods pro marka ürünün muadili olarak başka marka model ürünleri verebileceklerini söylemekte. gerekli yasal süreci başlatıyorum bu yapılan kılıf uydurulmuş dolandırıcılığa karşı yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım. 1 ay süreyle paramı tutarken bana size ücret iadesi yapalım sizin aldığınız ürün üretilmiyor demekten çekinmeyen mediamarkt umarım gerekli yaptırımlarla karşı karşıya gelir.


edit: yeni magsafe özelliğinden dolayı fiyatı artmış şeklinde gelen mesaja cevap vermek gerekirse açıkçası bilmiyorum. kur muhabbettinden dolayı 5 aralıktan sonra gelen zamlar oldu fakat bu zam kurdan dolayı mı yoksa yeni gelen magsafe özelliğinden dolayı mı emin değilim. hatırladığım kadarıyla magsafe özelliği gelmeden önce de benim aldığım fiyatın üstüne zam gelmişti. burda canımı sıkan nokta şu. 1 ayı geçkin sürede yaşanan zamlar oldu fakat muadil ürün bakılırken ürünü ilk aldığım zamanki fiyatı esas alıp o fiyatı güncel fiyat farzederek bana şuan o fiyata bu ürünler var bunlar verilebilir denmesi. hayır öyle olmaz benim aldığım ürünün muadil ürünü aynı marka bünyesindeki üründür. şark kurnazlığı yapmıya çalışmıyorum sadece 20 iş gününü sonuna kadar kullanıp değişim onayı alan firma stoklarının azaldığını yeni stoklar gelmeyeceğini bilmiyor muydu? sonrasında diğer mağazalarda eski modelini hala satarken bana ordan stok çekiyoruz bir haftaya gelir size teslim ederiz diyen firma elindeki ürünleri satmaya devam ederken apple'ın ürünü güncellediğini farkında değil miydi bir anda mı oldu bütün bunlar?

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten pamuk prenses ve en az uc cuceler nickli yazardan geliyor.

1 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

son 1 ay içinde media markt'ın tarafıma yaşattığı rezaletler silsilesi. zararım büyük a dostlar! 8 şubat tarihinde web sitelerininden club üyeliğim ile electrolux marka çamaşır kurutma makinesi satın

kaç yıldır sözlükte yazarım ilk kez böyle bir rezalet başlığı açmak durumunda kaldım. iletişim adına tüm yolları tükettiğim için burada bir başlık açma gereği duydum. destek olursanız sevinirim. 29 ar

bottom of page