top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

14 Şubat 2022 Getir Rezaleti

rezalet başlığı açmak en son yapmak istediğim bir şeydi. ancak getir'in kendi başlığına yazıp sıradan bir olay olarak kalmasını da istemedim.


14 şubat 2022 tarihinde getir çarşı üzerinden market alışverişi yaptım. siparişim kuryenin adresimi bulamaması sebebiyle iptal edildi.

getir, iptal edilen siparişim için ödediğim paranın da iade edilmeyeceğini söyledi. sebebini sorduğumda ise müşteri kaynaklı iptal olarak değerlendirildiğini söylediler.

siparişi ben iptal etmedim siz iptal ettiniz, bunun neresi müşteri kaynaklı diye sorduğumda ise getir müşteri temsilcisi "kuryemiz sizi adresi bulamadığı için aramış, ulaşamayınca da siparişi teslim edememiş. telefona cevap vermediğiniz için hatalı sizsiniz" cevabını verdi.

kendilerine adres bilmeyen, navigasyondan adres bulamayan kuryeye adres tarif etme mecburiyetimin olmadığını, belki getir adresimi bulamaz diye telefonumu bir an olsun gözümün önünden ayırmamak gibi bir sorumluluğum olmadığını söyledim. ya benim paramı iade edin ya da kuryeye ulaşın adresi bilen bir başka kuryeye paketimi versin ve adresime getirin dedim. kaldı ki aynı adrese belki 30 belki de 50 defa getir tarafından teslimat yapılmış, hiçbirinde adres bulunmaması gibi bir sorun yaşamamıştım. gayet şehir merkezi bir yerdeyim. sokak ismi yazsam bile kargo, kurye geliyor, cadde adına bile gerek olmuyor çoğu zaman.

müşteri temsilcisi para iadesi yapamayacaklarını, kuryeyle iletişime geçtikten sonra da kuryenin yoğun olduğunu ve bir daha teslimat için gelmeyeceğini söyledi.

boşta başka bir kurye nasıl olmaz, şu an sipariş versem 10 dakika sonra ürün kapıma gelecek. buna inanmamı beklemeyin dedim.

kayıt açıyoruz döneceğiz dediler.

bakın siz kayıt açıyorsunuz ama ben kartımdaki son limitle bu alışverişi yapmış olabilirim. sizin beni mağdur etme hakkınız yok. ya benim ürünlerimi acil olarak getirin ya da ücret iademi yapın ben de başka bir yerden alışverişimi yapayım dedim.

gün içerisinde kesinlikle dönüş yapılacak dendi. özellikle bakın tarih 15 şubat 2022 olduğu anda sizi yine ararım, mutlaka dönün dedim. dönen olmadı.

gecenin bi vakti getir müşteri hizmetlerini aradım. dönüş olmadığını söyledim. yanlış bilgi vermişler böyle bir dönüş zamanı veremiyoruz. kayıt açık, bekleyin dediler.

param 3 gündür getir tarafından gasp edilmiş durumda. ürünlerimi de göndermiyorlar. resmen soygunculuk, resmen dolandırıcılık. hala daha dönüş olmadı. alışveriş yapacak başka param da olmayabilirdi ve bunu kendilerine söyledim. getir'in keyfi yerine gelirse bir dönüş yapacaklar. fakat sonuç ne olursa olsun yapmış oldukları ayıbın üstünü örtmeyecek.


===== çözüm editi =====


getir çözüm merkezi tarafından arandım.

yetkili kişi, tarafımızdan kaynaklanan bir yanlış anlaşılmadan ötürü yaşadığınız problem için özür dileriz dedi.

ücret iadenizi gerçekleştirdik ve mail adresinize de provizyon bilgilerini gönderiyoruz dedi.

kendilerine yaşanan bu durumun bir yanlış anlaşılma olmadığını, üç ayrı müşteri temsilcisinin de konuyu aynı şekilde ele aldığını ve prosedürün bu şekilde olduğunu aktardıklarını söyledim.

ilk müşteri temsilcisinin açtığı ilk kaydın hatalı yapıldığını ve bunu takip eden görüşmelerin de bu açılan hatalı kayıt üzerinden ilerlediğini söyledi. yeniden satışa sunulamayacak bir ürün olarak işaretlenmiş.

kuryenin size ürünü ulaştıramaması da sizin hatanız değil, iadenizin yine de yapılmalıydı dedi.

durumun bu aşamaya gelmesine sebep olan kişiler için kendi bünyelerinde ayrıca bir değerlendirme yapılacağı söylendi.


sosyal medyada yazmış olduğum yazıya istinaden dönüş yaptığınızın farkında olduğumu, ilgili yazımı silmeyeceğimi ve yaşamış olduğum bu süreci olduğu gibi aktaracağımı belirttim.


sonuç olarak ücret iadesi yapıldı ve dosya kapandı.


entryleri ile destek olan tüm yazarlara teşekkür ederim. mağdur olan kişiler de umarım en yakın zamanda zararlarını tazmin edebilirler.


===== çözüm editi =====

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten eeb nickli yazardan g

2 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

19.12.2021 tarihinde beylikdüzü e5 kenarı bellona bayisinden (aksu ev gereçleri a.ş.) fonte koltuk takımı (2 adet üçlü koltuk + 2 adet berjer 15,783,33tl) ve cozy s oturma grubu (2 adet üçlü koltuk

öncelikle belirtmek isterim ki, konuyu buraya taşımadan önce elimden gelenin fazlasını yapma gayreti içerisindeydim fakat istikbal mobilya benim kadar, kendi itibarını düşünmediği için konuyu arz et

rezalet o kadar büyük ki neresinden başlasam bilemedim.. özet: 2021 yılında 0 km mercedes c200 4 matic araç aldım.. aracı aldıktan 10 gün sonra araçta gaz kesme (yaklaşık 20-30 saniye boyunca devam ed

bottom of page