top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

16 Aralık 2021 Arçelik Rezaleti

buzdolabım bozulduğu için internette görüp beğendiğim (boyutları en 70 cm yükseklik x 192 cm derinlik 74.5 cm olan) 270561 ebc modelini almak için yakındaki bayiye gittim. mutfak ölçülerinden dolabı dolabın derinliği benim için önemli idi. ürün formunda bu yazıyorsa ürün de buna uygun olmalıydı.

link


mağazada ürünü gördük. derinliğini burada tekrar sordum ve 74.5 cm olduğunu söylediler. tam ödemeye yapıyorduk bu sırada stokları inceleyen yetkili bunun yerine 270560 ebc modeli olduğunu sadece üretim dönemi nedeni ile rakam değiştiğini ürünün tamamen aynı olduğunu söyledi. bunun üzerine tamam dedik, 12518 tl ödedik ve ürünü aldık. ürünün 2 gün sonra teslim edilebileceğini söylediler. fakat ertesi gün öğleden önce bir telefon geldi ve ürünü getiriyoruz dediler. !!!


ürünün kurulumu yapıldı. ancak derinliğini çok görünce elimde metre ile ölçtüm ve derinlik kılavuzda bahsedilenin aksine 79.5 cm geldi. neden böyle olduğunu anlamak için dolabı öne doğru çektim ve fotoğraftaki manzara ile karşılaştım.

dolabın arka alt tarafında motor soğutma kısmı plastiği sadece 2 vida ile tutturulmuş, yan tarafında bantlar duruyor. alttaki vidaların hiçbiri yerinde yok ve beyaz kapak arkası tamamen kir toz içinde. dolabın üstüne baktım orada da tozlar var. izolasyon köpükleri kenarlardan çıkmış.


arçelik şikayet merkezini sorunla ilgili aradım fotoğrafları gönderdim. ancak durumu kabul etmediler. bayii de benzer şekilde ambalajı açılmış ürünü alamayacağını söyledi.

sıfır ürün parasına aylarca dışarıda kalmış, belki binlerce insanın dokunduğu covid in kol gezdiği bir dünyada kullanılmış bir buzdolabını bana sattılar ve bunun normal bir durum gibi savundular.


son söz arçelik pişmanlıktır. durumu elbette tüketici mahkemesine taşıyacağım.


görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten denizci14 nickli yazardan geliyor.

2 görüntüleme
bottom of page