top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

16 Haziran 2022 İstikbal Rezaleti

öncelikle belirtmek isterim ki, konuyu buraya taşımadan önce elimden gelenin fazlasını yapma gayreti içerisindeydim fakat istikbal mobilya benim kadar, kendi itibarını düşünmediği için konuyu arz etmek istedim.


annemin yaklaşan doğum günü ve evlilik yıl dönümleri vesilesiyle kız kardeşim ile alınabilecek en makul hediye olarak evlendikleri yıldan bu yana kullandıkları, maddi imkansızlıklar dolayısıyla biçim olarak değişmeyen fakat renk olarak mobilyacıda restorasyon yapılan takımların değişme zamanının geldiğini düşündük. bu doğrultuda showroom'ları gezip seçim yapmak zorundaydık.


türkiye'nin mobilya sektöründe önde gelen`:!` isimlerinden birini tercih etmek de bizim için verilebilecek en mantıklı karar olduğunu düşündük. elizya model mobilya takımında karar kılıp ödeme ve teslimat adımına geçiyorduk.


02.12.2021

montaj için geldiklerinde üç'lü koltuğun altında bulunan bu parçanın diğer koltuğuna nazaran hasarlı görüntüsünü montaj ekibine sorduğumda, kontrol edip;

-ağabey servise haber verip arkasındaki vidanın montaj sırasında tam oturmadığını söyleriz,gelirler ve sıkıntınızı giderirler yanıtını almıştım. bana da basit bir sorun gibi gelmişti.

hasarlı kısım

kesilen fatura


ürünü kusursuz almadığım için faturaya imza atmamıştım.


bu tarihten sonra her ay düzenli olarak şubeye gidip hala servisin gelmediğini ve sorunun çözüme kavuşmadığını söyledim. hemen arıyoruz kusurumuza bakmayın, bir hafta sonra parça gelecek, servisle görüştük diyerek sürekli süreci ertelediler.


08 haziran 2022

ürün teslimatından 6(altı) ay kadar sonra servis geldi. rezalet!!!!! görsel


ürünü aldığım şubeye gidip ücret istediklerini, ben de kabul etmeyip değişim talebinde bulunduğumu aksi halde tüketici haklarımı kullanacağımı beyan ettim.

ellerinde ürünün aynısından olmadığını belirtip bir şey yapamayacaklarını söylediler.

ben de 'ürün ücreti karşılığında ikame bir ürünle ekstra ücret ödeyebileceğimi söyleyip iadeyi kabul etmelerini istedim.

firma sahibi pişkin beyefendiden,

'parasını veririm yaptırırsın, istediğin yere şikayet edebilirsin' karşılığını aldım.


kusursuz ürün ücreti ödeyip kusurlu ürünü tamir ettirip bana iade edeceklermiş*


14 haziran 2022

istikbal müşteri hizmetlerine ulaşıp durumu izah ettiğimde bir şok daha yaşadım.

tüketici olarak haklarınızı araştırıp, bu doğrultuda hareket edebilirsiniz yanıtını vermişlerdi ne yazık ki.


önümüzdeki hafta pazartesi günü tüketici hakem heyetine başvuruda bulunacağım, umarım olumlu bir karşılık alabilirim.


ürünü en başından kabul etmemem daha sağlıklı olacaktı evet farkındayım,keşke öyle yapsaydım.

paramla rezil olmak durumunda kaldım. fakat bu davranışı sergilerken kimseye zarar vermeme niyetim vardı.

ayrıca bana basit bir hata olduğunu söyleyip beni kandırmışlardı nereden bilebilirdim.. Kaynak: Rezalet, eksisozlukten vadidebirhercai nickli yazardan geliyor.

2 görüntüleme
bottom of page