top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

16 Mayıs 2022 Beko Rezaleti

herkese selamlar,


böyle başlık açmak zorunda kalıp, zamanınızı aldığım için özür dilerim.


yaklaşık 7 yıl önce beko lb9486 isimli 4k özelliği oldu iddia olunan tv'yi sadece bu özelliği diğerlerinden ayırdığı için daha fazla ücret ödeyip satın aldım.


ben bu 4k meselesine hiç bakmıyor ve de farkında değilken 4k içerik nasıl olur diye gezinirken televizyon'un 4k yayını desteklemediğini fark ettim.


bundan tam 1 ay önce yetkili servisi arayarak randevu talep ettim, kendileri birtakım açıklamalarla benim bu talebimi boşa çıkartmaya çalışsa da ben üsteledim.


olay burada başlıyor, önce anakart bozuk dendi, değiştirdiler, sonra modül bozuk dendi değiştirdiler, tv'de herhangi bir şekilde bu durum çözülmedi, olayın sonunda geldiğimiz noktada kullanım kılavuzunda da açık açık yazdığı ve tv'nin arkasındaki barkodda da yer aldığı üzere 50-60hz yayın hiçbir şekilde alınamadığı ortaya çıktı.


yetkili servis beni arayarak televizyonunuzu geri vereceğiz, süreç uzayacak diye 20 gün yasal süreci atlatmaya çalıştı, ben almayacağım dedim, alacaksın, diye sert çıktılar, almadım. merkez hiçbir şekilde sorularıma yanıt vermiyor, televizyon bir aydır orada, tamir imkanı olmadığı, çünkü durumun tamirle ilgisi olmadığı tarafıma söylenmesine rağmen hiçbir yanıt alamamaktayım.


elinde bu seri televizyon olan, sırf 4k diye fazla para ödemiş arkadaşlar, televizyonunuz sadece yazıda 4k, gerçekte 4k bir yayın size sunmuyor.


böylesine bir kandırılmayı kutusunda özelliği yazıp da içerisinde olmayan özellikten ötürü paramın gasp edilmesine ve bunu geç de olsa fark etmeme rağmen mağduriyetimin devam etmesine yalnızca yazıklar olsun diyebiliyorum.


ilginiz için teşekkür ederim.


Kaynak: Rezalet, eksisozlukten kendisinden fazla sey beklenen adam nickli yazardan geliyor.

0 görüntüleme
bottom of page