top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

17 Şubat 2022 Turkcell Rezaleti

sözlük bu sansasyonel başlıklarla dolu olsa da...turkcell ile hayata bağlanıp, sizi arayanların, size ulaşmak yerine;


kimi zamanlar cinsel içerikli mesajlar dinlemesini, kimi zamanlar da sizin yerinize başkalarıyla konuşmasını ve bonusu olarak da bütün bunlar olurken faturanızın 1700 lira**tutmasını ister miydiniz?


haksız yere faturalandırılıyorken, hem de bu seks içerikli saçmalık yüzünden itibar kaybına uğramak, tam da turkcell müşterilerine layık olsa gerek.


düşünsenize, sizi arayanlar böyle saçma sapan seks içerikli bir konuşmaya maruz kalıyor, ya da size gizlilik içinde tebliğ edilen bir bilgiyi başkası falan onaylıyor. utanç verici gerçekten. müsadenizle elimdeki bütün video vb. kanıtlarla, daha ayrıntılı izah edeceğim.


btk üzerinden dahil olmak üzere, turkcell'e her türlü platform üzerinden bir yıla aşkın bu konuda şikayette bulunuyorum. sonuç alamıyorum sevgili sözlük. cinnet geçirmeden hemen önceki son çaremsin, şu başlığı yukarıda tutsanız, ne harika olur..


son bir senedir arnavlutluk'ta ikamet etmekteyim. hem iş, hem de bankacılık işlemleri gereği, mobil hattım yurt dışı gelen/giden aramalara açık kalma mecburiyetinde. ancak ne hikmetse (!) bir yıldır beni arayan insanlar ya başkalarıyla görüştürülüyor (https://youtu.be/sjfoz5axt6y), ya da saçma sapan, bazen müstehcen şeyler anlatan ses kayıtları dinletiliyor. (https://youtu.be/wq-bhihj4zg) ama hiç bir şekilde açık olan telefonuma çağrı düşmüyor.


işi gücü bıraktım, artık sayısız şikayetten sonuç alamayınca, savcılığa vermek üzere, geçtiğimiz tüm pazar günü boyunca kendimi ikinci bir telefondan arayarak bu görüşmeleri kameraya kaydettim. (https://youtu.be/w2g7kh1nkp0) belki 30-40 yakın aramada, kendim haricindeki herkese ulaşabildim.


ve hayır, sim kartı çıkartsam da sonuç aynı. (https://youtu.be/w2g7kh1nkp0?t=120) belki de homeland ya da jack ryan'de npc olabilirim, emin değilim. ya da sanırım sim kartımı mount doom'a atmam ve gollum'la kapışmam gerekiyor.


işin kötüsü ben durumu farkedene kadar nitelikli dolandırıcılık'a fırsat veren turkcell, her ay faturama yansıtmış bana bu görüşmeleri. taa ki ben akıllı bir yurt dışı paketi tanımlatıp uyarı sms'i alana kadar...


turkcell'in fatura detaylarında gözükeceği üzere, bu görüşmelerin hepsini ben yapmışım gibi faturalandırılmış ve böylelikle gün itibariyle bu ayki faturamı 1700 liraya çıkartmış...


müşteri hizmetlerine bıraktığım şikayetler, doldurduğum formlarının sonucunu söylüyorum:


-yesil kablumbaga bey sistemlerimizi kontrol ettik, hattınız da yönlendirme yok ve herşey yolunda bu görüşmeleri siz yapmışsınız. yardımcı olamıyoruz. bütün yasal yollar açık.

+ beni arar mısınız, bu ispat etmek ve denemeniz çok kolay.

-arayamıyoruz. sistemlerimizden kontrolünü yaptık, problem gözükmüyor.


hattımı çıkarttığım (https://youtu.be/w2g7kh1nkp0?t=120) ya da sim kartımı farklı telefonlara takıp denediğim bütün sonuçlar aynı. benim numaramı tuşlayan arayan herkes benim dışımdaki insanlarla ve müstehcen kayıtlarla karşılanıyor.


sinirden elim ayağım titriyor sahiden.

---

sorumluluk reddi:


buradan yineliyorum,turkcell ;


bu yapılan bilinçli bir dolandırıcılık ve alçaklıktır. 2021 ocak'tan beri arnavutluk'ta tarafıma gelen bütün yurtdışı aramalarına itiraz ediyor ve ücretlerinin derhal iadesini talep ediyorum.


ocak 2021'den bu yana tarafıma gelen arama ya da smslerdeki, hiç bir tebliği kabul etmiyorum. videolarda görüleceği üzere yasal olarak üzerime kayıtlı olan ve bu numaraya yapılan aramaları başka şahıslar açmakta, numaram üzerinden tanımadığım yabancılar faydalanmaktadır.


bu güvenlik açığı, zafiyeti değildir de nedir?


beni arayan insanlar nasıl başkalarıyla görüştürülür? bana gelen bankacılık vb. sms’lerde bu insanlara gitmekte midir? şahsıma gelen güvenlik, tebligat vb. çağrıları bu insanlar açıp, yerime onay vermiş midir bugüne kadar? bunun mesuliyetini ben kabul etmiyorum. tek sorumlusu turkcell'dir.


konuyu 532, turkcell.com.tr/tr/tuketici-sikayetleri, bip, dijital operatör, hizmet@turkcell.com.tr üzerinden bir yıldır defalarca şikayet etmeme rağmen, ciddiye alınıp bir aksiyon alınmadı.


harikasın turkcell.


----edit başı

18.02.22:

mesaj atan, yardım teklifinde bulunan, konuyu gündemde tutan sözlükçüler harika insanlarsınız...her birinize sahiden tek tek teşekkür ederim. güncel durumu soranlar için bu sıkıcı video serisine yeni iki kayıt ekledim.

ya da boşverin bütün bunları özelden numaramı paylaşayım...canınız sıkılıyorsa, arayın beni. faturayı roaming'i falan geçtim, belki şansınıza hayatınızın aşkı çıkar olur mu olur. belki zeki müren...turkcell bu neden olmasın ki?


neyse güncel durumu aşağıdan izleyebilirsiniz. birisi bir gönüllü türk operatörüyken*, diğeri yine bana ait.

https://youtu.be/4va3-xezsjs

https://youtu.be/3lhtfculxcm?t=32


not olarak; telefonun hacklenmesi, ikiz simkart vs. ihtimaline karşı, fabrika ayarlarından yönlendirme iptallerine vb. herşeyi denedik sevgili sözlükçüler. turkcell de bunları defalarca teyit ederek -yönlendirme yok, eş sim yok vs.- başıma gelen şeyin mümkün olamayacağını beyan ettiler.


gelgelim bu gece turkcell'den aradılar. bilin bakalım kime ulaşmışlar benim yerime ? alakasız yabancı bir kadınaaaaa ve ses kaydına. şaşırmışlar, ilginçmiş. araştırıyorlarmış... şizofren olmadığımızı kanıtladık sözlük, bu gurur hepinizin.

----edit sonu

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten yesil kaplumbaga nickli yazardan geliyor

3 görüntüleme
bottom of page