top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

18 Ocak 2022 Türk Telekom Rezaleti

arkadaşlar yaşadığım yaklaşık 15 gündür devam eden rezaletler silsilesidir. bu firma beni bu ülkeye döndüğüme bin pişman etmiştir. keşke dönmeseydim. tekrar ülkeyi terk etmeyi düşünüyorum...


tüketici hakları derneği başkanı turhan çakar daha bugün akşam saatlerinde bloomberg'e bağlanıp mobil iletişim ve internet kullanıcılarının şikayetlerinin çok fazla olduğunu söyledi. aynen öyle, türk telekom peşkeş çekilirken bu halk bir tarafını yırttı yapmayın diye. kurumları yönetemiyor bu köylü kurnazları.


neyse rezalet'e gelecek olursak.


yeni sayılan binamızda altyapı olmadığı için 2 senedir superbox kullanıyordum ve fahiş fiyat artışı sonucunda türk telekom magnet almaya karar verdim, geldiler ve hız testi yaptılar hız olarak gayet iyi bir hız almıştım lakin hiçbir siteye giremedikten sonra hızın ne önemi olabilir?


türk telekom btk'nın haziran ayında verdiği bir karar ile " btk’nın bugün yayınladığı karara göre artık yeni internet abonelerine, “güvenli internet hizmeti aile profili” varsayılan olarak uygulanacak " internetime güvenli aile profilini koymuş, buraya kadar herşey ok, çünkü güvenli aile profili dedikleri profil online hizmetlerden veya sms ile kapatılan bir şey, bunu diğer operatörlerin servislerinde kapatabiliyoruz ama gelin görün ki türk telekom magnet güvenli internet profili hiçbir şekilde kapatamıyoruz.


modem arayüzüne girip 2500 a , guvenli iptal smsi yolluyoruz olmuyor, müşteri hizmetleri ile 20 'den fazla süredir konuştuk yapamıyorlar.


herkes başından atmanın derdinde. bu insan hak ve özgürlüklerine aykırı bir durum, telefonuma hiçbir yerden bildirim gelmiyor (whatsupp,telegram,vs) doğru düzgün hiçbir siteye giremiyorum, binance bile kapalı.


bakın bu işin sonu aihm' ne kadar gidecekse oraya kadar gidecegiz. btk'ya şikayet dosyası oluşturduk, kurumdan cevap gelmedi diyor 10 günü geçti. kurumu arıyoruz, talebiniz inceleniyor diyor. bayii'den kaldırabilirsiniz dediler bayii kaldıramıyor. ana bayii, ilçe müdürlüğüne kadar gittim, hiçbir şekilde güvenli aile profilini kaldırmıyor türk telekom. her seferinde talep açıyorlar ve talebinde sonucunda kimse aramıyor.

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten occupy gezi nickli yazardan geliyor.

4 görüntüleme
bottom of page