top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

21 Haziran 2022 Bellona Rezaleti

19.12.2021 tarihinde beylikdüzü e5 kenarı bellona bayisinden (aksu ev gereçleri a.ş.) fonte koltuk takımı (2 adet üçlü koltuk + 2 adet berjer 15,783,33tl) ve cozy s oturma grubu (2 adet üçlü koltuk 5,935,19tl) satın aldım. cozy oturma grubunun ellerinde bulunduğunu söylediler ve birkaç gün sonra cozy oturma grubunu sorunsuz teslim aldık.


fonte koltuk takımının ise depoda bulunmadığını ve üretimden geleceğini, bundan dolayı 45 günlük bekleme süresi bulunduğunu belirttiler. 1 ay sonra koltuk takımını getirdiler. kurulum esnasında üçlü koltukların birinin kumaşında yırtık tespit ettik. dolayısıyla ürünü bu şekilde alamayacağımızı belirttik ve kuruluma gelen kişilerle ürünü geri gönderdik. firma, bize şaka yapar gibi yine 45 gün sürebilir dedi. bu süreçte kendilerine mahkemeye başvuracağımızı ve 45 gün bekletme haklarının olmadığını ifade ettik. israrlarımız ve mahkemeye başvuracağımızı bilmeleri neticesinde süreci hızlandırmak zorunda kaldılar. şubat ayı içerisinde diğer üçlü koltuğu da teslim aldık.


teslimattaki bu rezil süreci bir tarafa bırakıp asıl rezalete gelmek istiyorum. satın aldığımız fonte koltuk takımına ait 2 berjerde ilginç bir koku var. kokuyu ilk başlarda (şubat-mart aylarında) aldığımızda geçer diye düşündük. neticede yeni üretilen bir ürün olduğu için bu tarz yeni ürünlerin üretim kaynaklı koku yapması mümkün olabiliyor. fakat geçen süre zarfında kokunun geçmesi bir yana, koku daha kötü bir hâl aldı. kokunun ne kokusu olduğunu bilmediğimiz için ve kötü bir koku olması sebebiyle çözüm için bellona'ya başvurmak istedik. neticede, aynı pis koku her iki berjerde de var ve her gün yoğunluğu artıyor.


bu ayın başında bellona'yı aradık ve iki berjerde pis bir koku olduğunu, ürünü ilk aldığımızda da kokunun olduğunu ama daha az olduğu için geçebileceğini düşündüğümüzü söyledik. bunun üzerine bellona, ekip yönlendirdiğini belirtti. evimize gelen "boypaş pazarlama a.ş." çalışanları, eve girer girmez, berjerleri incelediler ve ağır bir kokunun bulunduğunu, normal olmadığını ifade ettiler. bir berjeri incelemek için aldılar ve götürdüler. berjeri götürdükten on gün sonra (dün) 20.06.2022 tarihinde götürdükleri berjeri getirdiler ve üründe bir sorun olmadığını, fabrikadan böyle karar çıktığını belirttiler. kendilerine getirdikleri ve evde bulunan berjerde şu an koku olup olmadığını sorduğumuzda ise "koku var abi, haklısınız, ama incelemeyi biz yapmıyoruz ve raporu bir tutmuyoruz." dediler. bunun üzerine ürün inceleme raporu'nu bize verip, berjeri bırakıp gitmek istediler. bunu kabul etmeyeceğimi ifade ettim ve amirleriyle görüşmek istedim. bunun üzerine "boypaş pazarlama a.ş."ye ait bir telefon numarasını aradık birlikte. saat 14.30 civarında (atölye) inceleme ekibinin yerinde olmadığı ve müdürün izne çıktığı bilgisini verdiler. (kurumsallık böyle bir şey galiba!) bunun üzerine, kendisiyle görüştüğümüz ve isminin sercan olduğunu belirten görevliye süreci mahkemeye taşıyacağımı ve berjeri kabul etmeyeceğimi, gelen ekiple geri göndereceğimi ifade ettim. link'te görebileceğiniz servis raporunu ve getirdikleri berjeri aynı ekiple geri gönderdim.


hemen akabinde ürünleri satın aldığım beylikdüzü e5 kenarı bellona bayisine (aksu ev gereçleri a.ş.) gittim. neticede "boypaş pazarlama a.ş." adı verilen ve ne yaptığı, nasıl çalıştığı belli olmayan firmanın bizi geçiştirdiği açıktı. bayi müdürü murat bey ile girişte karşılaştık. kendisine süreci anlattım. bir arkadaş ile eve gidip berjerleri incelemeyi teklif ettim. bayi olarak inisiyatif kullanmalarını ve bize yardımcı olmaları gerektiğini söyledim. cevap olarak hiçbir şey yapamayacaklarını, çözümü bellona ile aramamız gerektiğini, kendilerinin sadece bayi olduğunu, ürünü sattıklarını, fazlasını yapamadıklarını, tıpkı bizim gibi başvuru yaptıklarını, ellerinden bir şey gelmeyeceğini söyledi. bunlarla birlikte bellona'yı mahkemeye verebilirsiniz dedi. buna karşılık ben de ürünü bana siz sattınız, yaşadığım sorunda bana yardımcı olmalısınız dediğimde, ürünün arkasında duracak olan bellona'dır. biz bayiyiz ve elimizden bir şey gelmez, ilk bir ay sorunlarla ilgileniyoruz, sonrasında ise sizin gibi fabrikayı arıyoruz, mail atıyoruz dedi. yani kısacası, ürünü satana kadar güzel güzel ilgilenirim, üründe sorun varsa, benim seninle bir işim olmaz, bellona ile boypaş ile işini çöz demeye getirdi firma müdürü arkadaş. bir de mahkemeye taşıyabilirsiniz diyerek akıl verdi, fakat yasal süreci bellona ile yürütmemiz gerektiğini ifade etti. ben de kendilerine mahkeme sürecini bellona ile değil, ürünü bana satan ve bellona bayisi olan kendi firmaları ile (aksu ev gereçleri a.ş.) yürüteceğimi ifade ettim ve fatura örneğimi alarak dükkandan ayrıldım. mahkeme sürecini bugün başlatacağım.


ben yaşadığım bu iğrenç süreci buradan paylaşmak ve bellona'nın, boypaş pazarlama a.ş'nin ve beylikdüzü e5 kenarı bellona bayisinin (aksu ev gereçleri a.ş.) bu umursamaz ve kurumsal olmayan tavrını sizlerle paylaşmak istedim.


şu an evin salonuna dışardan giren bir kişiyi berjerlerdeki pis koku açıkça rahatsız ediyor. bundan dolayı berjerlerde oturmak zaten mümkün değil. servis elemanları kötü kokuyu eve girer girmez aldılar fakat boypaş pazarlama a.ş'nin inceleme ekibi "ürün incelendi, standartlar dahilindedir. üretimsel bir hata yoktur." kararını verdiler.


aksu ev gereçleri a.ş. ürünü satan bayii ve işin içinden sıyrılıyor, yasal süreçte bile bizimle muhatap olmayına getiriyor.


bellona, ürünün üreticisi, bayisi zaten bu rezilliği kendisine bildirmiyor, kendileri de topu "boypaş pazarlama a.ş" isimli firmaya atmış.


dolayısıyla boypaş pazarlama isimli firmadaki saha elemanlarının aldığı kokuyu atölyede ürünü inceleyen, şu anda muhtemelen yerlerinde bulunmayan ve izne ayrılmış olan çalışma ekibi nasıl inceliyorlar, ne yapıyorlar belli değil!


umarım hiç kimse benzer bir rezillik yaşamaz ama yaşadığım bu süreci sizlerle paylaşmak ve sizleri uyarmak istedim. süreçle ilgili bütün gelişmeleri buradan paylaşacağım.


görsel Kaynak: Rezalet, eksisozlukten bykliy nickli yazardan geliyor.

0 görüntüleme
bottom of page