top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

22 Kasım 2021 sahibinden.com Rezaleti

Kaynak: Rezalet ekşisözlükten doktor mussak nickli yazardan geliyor. geçen sene bir iki kiralık ilanı favorilemek için hesap açmıştım. öyle kullandığım bir hesap filan da değildi. sabah ilanınız yayına alındı, ödeme makbuzu vesaire mail yağmaya başladı. önce dedim yanlış mail galiba. sonra baktım tipin biri adıma soyadıma telefon satıyor! hemen devamında mesajlaşma trafiği bildirim mailleri olarak düşmeye başladı. bereket bilgisayar başındayım. sahibinden'i aradım, önerdikleri çözüm şu: şifrenizi değiştirip ilanı yayından kaldırın. destekle telefondayken ben ilanı kaldırıp şifre değiştiriyorum, hesaba çöken tip karşıdan şifre değiştirip ilanı yayına alıyor ben oturum kapatıyorum tip açıyor. mesajlaşma trafiği de aynen devam... mail yağıyor hala... bazı kişilere atılan mesajları göremiyorum bile. soruyorum, yahu siz birşey yapamaz mısınız? siz üyeliğinizi iptal edin! yahu edemiyorum çünkü çok fazla sms gönderildiği için 24 saat sonra sms gelebiliyormuş filan falan. sonunda ben galebe çaldım. şifre değiştirip, ilanı yayından kaldırdım. ekran görüntüleri alıp, destek'e işlem bana ait değil, mesül değilim yazın dediler; ben de öyle yaptım.


şimdi;


e posta adresimle hesap oluşturdum, bu doğru. hesabı sadece bir iki ilan favorilemek için oluşturduğum için hesaba isim ve soyisim bilgisi girmemiştim. kayıtlı isim "isim +bey" gibi idi. e-mail adresim isim soyisim kısaltması kombinasyonu bile değil. herif benim isim ve soyisim bilgilerime nasıl ulaştı?


herif sms veya e posta konfirmasyonu olmadan hesabıma nasıl erişebildi?


ve bütün bu iptal şu bu işlemlerini neden destek değil ben yapmak durumunda kalıyorum?


deminden beri ilan veren herifi arıyorum, açmıyor telefonunu. nihayet hesabı maille bloke ettirebildim. mesajlaşma trafiğini göremediğim için mesaj atan insanları google üzerinden arayıp, sahibinden'deki ilanlarına erişip, ilanlarındaki numaralarınatelefon edip, durumu kendilerine anlattım. hatta aradığım potansiyel alıcı adamcağızın biri dedi ki abi kaparo yatırmaya gidiyordum, allah razı olsun! ulan sistemde adıma kayıtlı fakat bana ait olmayan bi kredi kartı bile var!


sistemde kendi kredi kartım vesaire kayıtlı olsa yanmıştım. desteğe dolandırıcılığı yapan telefon numarasını iletiyorum, bu kişi diyorum bu işten mesuldür, yasal bir işlem yapacak mısınız?


el cevab: siz isterseniz yapabilirsiniz tabi. e ya o zaman siz niye varsınız?


avukat kuzeni aradım, durumu izah ettim, desteğin dediği gibi ekran görüntülerini al mail at, mesül değilim de maili sakla geç git dedi. herife ve sahibinden'e dedim dava açalım mı? boşver dedi, adliyede durumu biliyorsun; uğraştığına değmez.


sıradan yoğun bi pazartesi günü, işim gücüm yokmuş gibi bu dangalaklığa 2 saat sarfettim. allah belanızı versin.

30 görüntüleme
bottom of page