top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

23 Aralık 2021 Aras Kargo Rezaleti

olay bir arkadaşımın başına gelmiştir.


18 aralık 2021 günü hepsiburada isimli alışveriş sitesinden iphone 13 pro 256 gb telefon siparişinin verilmesi sonrası gelişen olay.


telefon, aldığımın ertesi gün kargoya verildi. aras kargo'nun dağıtıma çıkmasını beklemeden, pazartesi günü (20 aralık 2021) ulaşmış olacağını bildiğim için sabahtan şubeye gittim. oradaki görevli bana 15 dakika önce kargoyu teslim ettiğini söyledi. kargoyu teslim ettiği kişinin cep telefonuyla kimlik resmi gösterdiğini ve kargo takip numarası belirttiğini, bunun üzerine teslimatı gerçekleştirdiğini söyledi.


fiziken herhangi bir kimlik gösterilmemiş, cep numarasına gönderilen türden herhangi bir kargo kodu söylenmemiş ve kargo teslim tutanağında herhangi bir imza atılmamış olduğunu gördüm. kamera kaydını izledim almaya gelen kişinin maskeli, montlu, kapşonlu bir şekilde giyindiğini gördüm. kamera kayıtlarının örneğini istediğimde tarafıma verilemeyeceğini ancak savcılığın bu kayıtları alabileceğini söylediler. ancak hatalarını kabul ettiklerini beyan ettiler ve kargo firmasının bu kargoyla ilgili tazminat ödeyeceğini söylediler. kargoyu teslim alan kişinin ismime, alışveriş yaptığım ürünün bilgisine ve kargo takip numarasına nasıl ulaşmış olduğunu bilmiyorum. bunun üzerine karakola gittim ve tüm sorumlular hakkında şikayette bulundum.


hepsiburada’yı aradım şikayet kaydı oluşturdum. aras kargo genel müdürlüğünü aradım ona da şikayet kaydı oluşturdum, aksiyon alınacağını söylediler. aradan üç gün geçmesine rağmen herhangi bir geri dönüş olmadı. ne hepsiburada bana telefon gönderdi ne de aras kargo zararımı tazmin etti. zararımı para olarak karşılamaları kur farkı nedeniyle bir işime yaramayacak çünkü aynı paraya telefonu almam mümkün değil.


yüzü gözü kapalı ve kimliğini kanıtlamayan birine kargonuz her an teslim edilebilir üstelik imzasız bir şekilde. yeter ki cep telefonunda bir kimliğe benzer fotoğraf ve kargo takip numaranız olsun. Kaynak: Rezaleti ekşisözlükten tiny tattoo nickli yazardan geliyor.

0 görüntüleme
bottom of page