top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

24 Aralık 2021 Hepsiburada Rezaleti

maalesef korktuğum şey başıma geldi. bir umut belki değişim yaparlar diye şansımı denedim ancak nafile. üstelik kurun artmasıyla aynı telefonu sayelerinde daha pahalıya almış olucam.


16 aralık'ta hepsiburada üzerinden zar zor ayırdığım parayla poco x3 pro siparişi verdim. siteyi tercih etme sebebim kurumsal (!) bir firma olmasıydı. aşağıdaki linkte görüldüğü üzere hala telefon garantisi olarak türkiye garantili yazmakta ve satılmakta.

link

siparişi verdim hepsijet'le tarafıma çabuk ulaşır diye hepsijet'le gelsin istedim tabi aynı gün ya da ertesi gün gelmedi, zar zor yalvar yakar 3 gün sonra telefon bana ulaştı. yalvar yakar aramamın, bir an önce ulaşmasını istememin nedeni, bana ithalatçı garantili ürün gönderilme olasılığıydı. tr garantili olarak başlık atılmasına rağmen, yorumlara göz gezdirdiğiniz zaman insanlara hem tr hem de ithalatçı garantili telefon yollanmış olduğunu göreceksiniz. şimdi soracaksınız ''e o zaman kardeşim sen neden bunu bile bile aldın?'' ne yaparsın yokluk, başka sitede daha pahalıydı.


paketi açınca gördüm ki normal türkiye garantisi falan yok, öyle bir ibare yok. ithalatçı garantili ürün olduğu besbelli, imei sorgulamasında da bu durum ortada. aşağıya linkleri bırakıyorum.


tr garantili ürün

yollanan ürün

müşteri hizmetleri ile yapılan görüşme

müşteri hizmetleri 2

müşteri hizmetleri

imei

müşteri hizmetleriyle defalarca görüşme yaptım. bakın ürünü alıcam, tr garantili mi bana bunun teyidini verdin diye. belki 3 farklı temsilciyle görüşme yaptım hepsi de aynı şeyi söyledi: ''ürünlerimiz, yazıldığı gibi orijinaldir vs vs.''


gelinen noktada değişim yapılabilir diye geri gönderdim ürünü. konunun takipçisi olucam sizden olumlu geri dönüş bekliyorum diye de hatırlattım. tamam siz gönderin, umarım beklediğiniz gibi sonuçlanır diye avuttular. biraz önce bana mesaj geldi: ''para iadeniz yapılmıştır. üstüne basa basa para iadesi istemediğimi, ürünün fiyatının arttığını ,sadece değişim istediğimi belirttim. üstelik ödediğim 4500 tl yanında 250 lira da hediye çeki tanımlanacaktı.


bitsin artık bu rezaletler, yeter artık. bir insan, bir vatandaş bu kadar aleni bir şekilde kandırılıp telafi adına hiçbir şey yapılmaz mı?

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten mauricio el rosencof nickli yazardan geliyor.

3 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

üst edit: hepsiburada ekibinden hazal hanım bana ulaşarak siparişimi iptal edip paramı iade etti. işin başından beri böyle bir müşteri temsilcisi ile görüşsem buralara gelmeyecekti olay. hepsiburada'd

taotronics soundliberty 92 kablosuz kulaklığımın arızalanması sürecinde bugüne kadar şahit olmadığım crm rezaletidir. şubat 2021'de hepsiburada üzerinden satınaldığım taotronics soundliberty 92 kablos

Kaynak: Rezalet, ekşi sözlük'ten mimidina nickli yazardan geliyor. hepsiburada'nın 11.11 indirimleri kapsamında sözde 1 alana 2. si 1tl kampanyasında slazenger markasının ürünlerini satan sporpark

bottom of page