top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

25 Aralık 2021 Metro Turizm Rezaleti

metro turizm'i tercih ederek en büyük rezaleti ben yaptığımın farkındayım ama yine de paylaşmak istiyorum.


24 aralık 2021 20:00'de ankara'dan istanbul'a hareket eden otobüsümüz, kocaeli dilovası mevkinde bozuldu. aslında kalkıştan bir buçuk saat sonraki mola yerinde de sorun vardı ama dura kalka yola devam ettiler. büyük ihtimalle yola çıkmadan önce de vardı sorun. neden araçların yola çıkmadan önce kontrolleri ve bakımları yapılmaz ki?


yarım saat sonra otobüs gelecek, ona transfer edeceğiz sizi dediler. ama yarım saatte değil, bir saatte geldi otobüs. gelen otobüs de istanbul'a giden başka bir otobüsmüş, bizi birleştirdiler.


şu anda bazı yolcular ayakta gidiyor, metrobüs gibi oldu otobüs. görsel


muavin arka dörtlüde bulduğum yere gelip sıkışın biraz diye yüksek tondan atarlanınca, ben de "ne bağırıyorsun, bir saattir bekliyoruz, bu insanlar da ayakta gidecek. ne saçmasapan iş bu." diye bağırdım ama koyun halkımız ses çıkarmadı (valla başımıza ne gelirse hak ediyoruz, tepkisizliğimiz ibretlik).


metro turizm'e ulaştım, iş günü içinde talebinize cevap vereceğiz dedi. süper(!) kriz yönetimi gerçekten, bayılıyorum böyle şeyleri bir özür ile geçiştirmelerine.


ülkemizin her kurumu böyle gayriciddi iş yapıyor, metro turizm ile sınırlı değil bu. çok kalitesiz, ucuz bir ülke olduk çıktık. yazık cidden...


rezalet - kısım iki: gecemizin metro turizm rezalet zinciri henüz bitmemişmiş. devam edelim...


bizi aktardıkları otobüs, inecek pek çok yolcu olmasına rağmen alibeyköy'e girmedi. "niye girmiyorsunuz?" diye tepki gösterdiğimde, şoförü "ben sizden para almadım, iyilik yaptım." dedi. "ben metro turizm'den hizmet aldım, siz de metro turizm şoförüsünüz." dedim. şoför "bu benim şahsi aracım, beni ilgilendirmez. bana para vermediniz." demeye devam etti.


muavin "bilet aldın da metro turizm'i mi satın aldın." diyerek üzerime yürümeye kalktı, yardımcı kaptan engel oldu.


esenler'de indirilen yolculara alibeyköy güzergahları için servis hizmeti verilmedi, yolcular gidecekleri yerlere ulaşmak için taksi kullanmak zorunda kaldı.


bir yabancı kadın turist vardı otobüste, taksiyle sabiha gökçen'e gitmek zorunda kaldı. samandıra'da inmesi gereken turiste, samandıra'da da bilgi vermemiş anlaşılan atarlı ergen muavin. otogar taksicileri kaç parasını iç etti turistin allah bilir.


rezalet üstüne rezalet yapmak metro turizm'e yakışırdı zaten. paramla rezil oldum, sinirlerim harap oldu, üstüne taksi parası ödedim.


lanet olsun metro turizm sana ve seni denetlemekten aciz kim varsa onlara...


ek yorum: arkadaşlar başımıza gelen olumsuz şeyleri normalleştiremeyiz. hayata devam etmek, akıl sağlığımızı korumak için yapıyoruz bunu biliyorum ama olmaz bu şekilde.


ülkenin içinde bulunduğu saçmasapan hali, ekonomik sıkıntıları, adaletsizlikleri, şiddeti, çifte standartı ve daha bir sürü şeyi normalleştirdik ve ne haldeyiz hep birlikte şahit oluyoruz.


yaşadığımız her rezalete, bu da bir şey mi diye yaklaşmamalı ve en üst perdeden tepki göstermeliyiz ki bir şeyler bir parça da olsa düzelsin.

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten okckilinc nickli yazardan geliyor.

11 görüntüleme
bottom of page