top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

25 Ocak 2022 Philips Rezaleti

Güncelleme tarihi: 2 Şub 2022

20.10.2021 tarihinde satın aldığım 50 pus 8505 50” 126 cm televizyon satın aldım. daha önce yıllarca bu markayı kullandığım için tekrar bu markayı seçtim. satın aldığım alışveriş firmasındaki yetkili televizyonu akım koruyucu prizle kullanmamın benim için yararlı olacağını söyledi. bende cihazla beraber o prizide satın aldım. televizyonumun faturasına onuda eklettim.


10.01.2022 tarihinde televizyonumun iç uydusundan memnun kalmadığım için tivibu cihazımı bağlamak için hdmı kablosunu cihaza takarken televizyonumun arkasından yüksek sesli patlama ile beraber, beyaz bir ışık çıkararak patladı. sonraki gün servise kayıt açtırdım. sonraki gün servis çalışanı arkadaşlar cihazı almaya geldiler.

sonrasında 0850 222 44 66 numaralı müşteri telefonuna kayıtta açtırdım.


müşteri temsilcisi, televizyona cihaz bağlamanın dış etken olduğunu ve bu sorunun garantiye girmeyeceği gibi saçma sapan açıklamada bulundu. tabii bu durum müşteri üzerinde baskı kurma taktiği olduğunu bildiğim için karşı cevap verdim. hanımefendi televizyonuza cihaz bağlamak garantiyi etkileyecek girişim ise neden yaptınız?


siz bu girişleri yaparken müşterinize, televizyonumuzun performansı tüm girişleri kullansanızda hizmetimiz en iyi şekilde olacak güvencesi için değil mi?


gibi karşı sorular sorunca hazır metni ezberlettirdikleri çalışanları daha fazla saçmalamaya başladı. bu şekilde belirli gün aralıklarında yetkili servisi ve philips müşteri telefonlarını arayarak sonucun ne olduğunu öğrenmek için uğraştım her defasında firma müfettişlerinin kararını beklediklerini bildirdiler. ben, ilk günden beri televizyonumun yenisi ile değişimini beklerken; 21.01.2022 tarihinde servis tarafından arandım. televizyonumun tamir edildiğini ve her hangi ücret çıkmadığını belirttiler. raporda cihazı akım koruyucu prizle kullanmam gerektiğini ve uydu cihazını kullanmamam gerektiği kararı alınmış. tivibu aylık taahhütlü para ödüyorum bunu kim ödeyecek? tivibu cihazında sorun yokki neden kullanmayacığım? tenezzül edip faturamdaki akım koruyucu prizi okumamışlar. cihazınız akım koruyucu prize takılı, uydu cihazının kendi adaptörü varken patlıyorsa ben bu cihaza nasıl güvenip evime sokacağım.


ben tamir değil değişim beklediğimi bildirdim. müşteri temsilciliğinede bu beklentimi bildirdim. halen daha geri dönmediler müşteriyi ciddiye almıyorlar.


arkadaşlar her şeyden önce ben bir babayım. eşim ve ben çalışıyorum ve çocuğum okuldan eve geldiğinde o bomba ile evde tek kalacak. düşünsenize, akım koruyucu prize takılı adaptörü olan uydu cihazından akım alan cihaza yarın bir gün televizyona laptop bağlamak istediği zaman da hdmı kablo kullanacak. playstation takmak istediği zaman da hdmı kablo kullanmak zorunda. ben bu korku be kaygıyla yaşamak istemiyorum. aldığım cihaz senelerce evimde kullanacağım cihaz. ben ve ailem korku ve kaygı ile yaşamak istemiyorum.


tüm sözlük ailesinde. destek bekliyorum…


sinirden ellerim titriyor.


benim gelirim belli ve heves edip para biriktirdim. televizyon aldım ve gelin duruma bakın. komşumdan aldığım emanet televizyonla bu çağda sorunum çözümünü bekliyorum.


bu arada hdmı kablosu ve tivibu cihazı komşumun televizyonunda canavar gibi çalışıyor.


yazım hataları olmuş olabilir kusura bakmayın.

tavsiyem philips alırken iyi araştırın iyi düşünün öyle alın derim. ben, sizlere ders olayım


edit: philips çalışanın cevabı.

arkadaşlar açtığım başlık ve desteğiniz sayesinde philips çalışanı olduğunu düşündüğüm tensiz nickli user, bayii ağzıyla benim başlığımı karalamaya başladı. diğerleride arkasından başlarlar birazdan. nereden mi tahmin ettim çünkü telefonla konuştuğum tüm philips çalışanları bu user gibi savunma yapıyorlardı. ilk ve tek entry benim başlığıma yapması tesadüf olamaz. ekran görüntüsüde aldım. Kaynak: Rezalet, eksisozlukten tik tak tak nickli yazardan geliyor.

4 görüntüleme
bottom of page