top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

26 Aralık 2021 Yemeksepeti Rezaleti

iyi günler sayın sözlükçüler,


öncelikle belirtmek isterim ki rezalet başlıklarını sürekli okuyan biri olarak günümüz türkiyesinde hakkını sosyal medyadan aramak dahası ekşi sözlük gibi büyük bir mecradan aramanın çok faydalı olduğunun farkındayım. şimdi anlatacağım olayda 2 hamburger için bu kadar tatava yapmanın aslında gereksiz olduğunun da bilhassa farkında olmama rağmen hakkımın yenilmesinden ötürü bu başlığı açma gereksiniminde bulundum.


26 aralık 2021 yani bugün yemeksepeti üzerinden konumuma yakın olması icabıyla mcdonald's bağcılar (güneşli mah.) şubesinden bizim 4'lü menü siparişi verdim.


nişanlımla birlikteydim kendisi sağlıkçı olduğu için saat 18de hastanede nöbeti vardı ve nöbete gitmeden yemek yemek istemiştik. 15:52 de verdiğim sipariş için 50 dk süre verdiler tamam dedim ve siparişim 17:10 gibi bana teslim edildi.


fakat ürünler eksikti. 4 adet hamburger olması gereken yerde 2 adet hamburger gönderilmiş üstünede 1 saat beklemiştik. hemen yemeksepeti canlı desteğe yazdım ve bana iade mi yoksa ürünlerin gelmesini mi istediğimi sordu. kız arkadaşımı düşünerek "nöbete gideceğim, çabuk gelecek ise bekleyeyim" yazmama karşın "ürünler hemen gelecek" dendi. tamam deyip bekledim. kız arkadaşımı yolcu ettim, çıktım sigara içtim vs vs derken 1.5 saat geçmesine rağmen ne gelen vardı ne giden.


tekrardan yemeksepeti canlı desteğe yazdığımda ise restoran işleyişi sebebiyle iade yapamayacaklarını belirttiler. istersem ürünleri gönderebileceklerini söylediler.


kesin bir dille hayır iade istiyorum dememe rağmen iademi yapmadılar ürünlerimi de göndermediler.


e-ticaret ile uğraşan biri olarak benzer sorun trendyol da olsa o restoranın/mağazanın içinden geçer müşteri memnuniyetleri için her şeyi yaparlardı fakat yemeksepetinin bu pasifliğini anlamış değilim. günümüz koşullarında 2 tane menüye 80 tl gibi absürt bir ödeme yaparken hatta ve hatta yemeksepetinin tüm databaseinin internet ortamına sızdırıldığı bir dönemde müşteri memnuniyeti adına hiç bir şey yapmamaları oldukça can sıkıcı ve rezalet bir durumdur.


suç aslında onlarda değil o uygulamaları hala kullanan bizlerde ama yaptık bir hata ne yapalım.


edit: trendyol virali değil aksine satıcı konumunda olduğum için müşteri memnuniyeti için biz satıcılara yapılanları bildiğim için öyle yazdım *

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten japonmanyagi nickli yazardan geliyor.

0 görüntüleme
bottom of page