top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

26 Kasım 2021 Apple Akasya AVM Rezaleti

Güncelleme tarihi: 29 Kas 2021

Kaynak: Rezalet ekşi sözlükten dahabimavi nickli yazardan geliyor. herkese merhaba,


öncelikle değerli vaktinizden bir kaç dakika çalmak zorunda kaldığım için özrümü kabul edin. aşağıda sizinle paylaşacağım sorunumla ilgili ekşisözlükte başlık açtım çünkü, günümüz türkiyesinde dikkat çekmenin, sonuca kavuşmanın tek yolunun kamuoyu yaratmak, insanların ilgisini çekmek olduğunu düşünüyorum.


gelelim sorunuma, 13 kasım pazar günü iphone xr cep telefonumda çektiğim videoyu izlerken seslerin cızırtılı şekilde kaydedildiğini gördüm, mikrofonda sorun var diyerek bir sonraki gün 14 kasım 2021 tarihinde apple akasya mağazasına randevu aldım. tam saatinde randevuma gittim, içerisi zaten ana baba günü gibi, güvenliğinden elinde tablet olan geniousa kadar herkes askerdeymiş gibi rahat hazır ol yaptırıyor.


yaklaşık 15 dakikalık bir bekleme süresinden sonra bir görevli ismimi seslendi, bir masa gösterip bekleyin dedi. 15 dakikada öyle bekledim caner bey geldi. kendisi gerçekten çok ilgili ve iyi niyetli birisi tekrar ona burdan teşekkür ediyorum. benimle ilgilendi, telefonu baştan kurdu, bir takım testler yaptı gitti geldi falan. telefonunuzun arka kamerasının mikrofonu bozulmuş bu değişmesi mümkün olan bir parça değil size yeni bir cihaz vereceğiz dedi. tamam dedim. içeri gitti geldi, yeni cihazın şarj olmadıgını söyledi, başka bir cihaz vereceğiz dedi, içeri gitti geldi, o cihazın da sorunlu oldugunu söyledi, başka bir cihaz vereceğiz dedi içeri gitti geldi, o cihazın da sorunlu olduğunu söyledi, bu cihazlar sıfır değil mi neden bozuk diye sordum. o da bana bu ürünler uzun süredir kullanılmadan beklediği için bu tarz sıkıntılar çıkabiliyor siz şimdi gidin biz yeni bir iphone xr siparişi verelim size 1-2 hafta içinde mail atacağız, o zaman gelip alabilirsiniz dedi.


16 kasım 2021 salı günü apple akasyadan "değişim ürününüz geldi" konulu bir mail geldi. iyi bari diyip sevindim, 1-2 saat sonra telefonum çaldı, apple akasyan xx hanım, gelen maili dikkate almayın yanlışlıkla gönderdik, telefonunuz geldiğinde biz size ulaşacağız dediler. şaşırdım, koskoca apple ürün geldi diye yanlışlıkla mail atar mı diye atmış demek ki.. tamam diyip kapattım..


yine 25 kasım perşembe günü saat 11:00'da apple akasyadan arandım, değişim ürünümün geldiğini gelip alabileceğimi söylediler, bir kaç saat sonra yine değişim ürününüz geldi diye mail geldi, akşam iş toplantım vardı. bir şekilde erken çıkıp akasya avmnin yolunu tuttum. (gidiş geliş yaklaşık 66km) trafikle cebelleştim planlarımı erteledim bla bla bla nihayet appale mağazasına geldiğimde standart bekleme prosedürlerinden sonra içeri alındım, ilgili arkadaş bu cihazın da bozuk çıktığını söyleyince sanki bana küfür etmiş gibi aşağılanmış hissettim, tıpış tıpış evimin yolunu tuttum.


özetle apple akasya mağazasındaki 2 haftalık süreçte berbat bir müşteri deneyimini sizinle paylaşmak istedim. kimseden bir beklentim yok, telefon falan da umrumda değil, salak yerine konmak biraz canımı acıttı ve yapabilecek hiç bir şeyim yok. avrupanın başka bir ülkesinde olsak, müşteriyi salak yerine koymanın bir takım bedelleri olduğunu biliyorum ama malesef elden bir şey gelmiyor. ve dolar kurunun yükseldiği apple fiyatlarının güncellendiği son bir kaç gündür, arkaplanda ne tarz işlemler döndüğünü de merak ediyorum!

3 görüntüleme
bottom of page