top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

29 Aralık 2021 Mediamarkt Rezaleti

kaç yıldır sözlükte yazarım ilk kez böyle bir rezalet başlığı açmak durumunda kaldım. iletişim adına tüm yolları tükettiğim için burada bir başlık açma gereği duydum. destek olursanız sevinirim. 29 aralık dedim ama rezalet 20'sinde başladı hala da devam ediyoruz.


kısa özet: 20.12.2021 pazartesi günü "aynı gün kargo" taahhüdü olduğu için alınan buzdolabının tarafıma 10 gündür teslim edilmemesi, bu süreçte onlarca kez müşteri hizmetlerini aramamıza karşın ilgisiz kalınması, sorunun çözüme kavuşmaması, tarafımıza yalan söylenmesi ve sonuç olarak bu süreçte dolapsız bırakılmamız ve mağdur edilmemiz.


1-istanbul'da oturmaktayım. 20 aralık 2021 tarihinde "aynı gün kargo" taahhüdü olduğu için en pahalı seçeneklerden olmasına karşın www.mediamarkt.com üzerinden 13.799 tl ödeyerek siemens marka bir buzdolabı siparişi verdim. aynı gün ürünün efaturası geldi, sonra kargoya verildiği mesajı gönderildi. aynı günün gecesinde kargo takibi yapmak amacıyla kontrol ettiğimde, siparişin bana teslim edildiği bilgisi olduğunu gördüm. hemen müşteri hizmetleri ile görüştüm, ürünün en kısa sürede ulaşacağı bilgisi verildi.


2-bu tarihten itibaren durumun aciliyeti olduğunu, aynı gün kargo seçeneği ile aldığımı, hemen teslim gerektiğini belirtir şekilde her gün en az 2 kere müşteri hizmetlerini aradım, toplamda 10'dan fazla talep ve şikayet kayıtları oluşturdum. ancak 24 aralık 2021 cuma gününe kadar tarafıma hiçbir dönüş yapılmadı. nihayet cuma günü horoz lojistik adındaki yalancı firma sabah mesaj attı, akabinde bir cep numarasından aranarak adreste olup olmadığım soruldu. getirecek arkadaşa şu an olmadığımı bana bilgi verilmediğini, ancak hemen geçebileceğimi belirttim. tamam getiririz dedi. saat 15.00 ve sonrası olarak mutabık kaldık. işlerimi yarım bırakarak apar topar 14.00 gibi geçtim. ancak hızlıca geçmeme, aynı numaraya geçtiğimi bildirmeme, arkadaşın da tamam getireceğiz demesine karşın gelen olmadı. 3 saat bekledim, 4-5 kere aradım telefonum meşgule düşürüldü. sonra aradığım horoz lojistik müşteri hizmetlerindeki temsilci, alenen yalan söyleyerek gelip 15 dk beklediklerini ve sonra iptale düşürdüklerini söyledi. burası güvenlikli site, kamera ve güvenlik kayıtlarında böyle bir durum yok. bu arada horoz lojistik firmasının sitesinde ise 24.12.2021 tarihinde ürünün teslim edildiği bilgisi görünmekte.


3-toplamda ondan fazla olan talep ve şikayet kayıtlarına devam ettim. tarafıma ilk dönüş 26.12.2021 pazar günü sabahı, en kısa sürede teslimat sağlanacağı şeklinde bir bildirim ile yapıldı. hemen 1 saat sonra ise, bir başka temsilci yarın (27.12.2021 pazartesi) teslimatın sağlanacağını belirtti. tabiki pazartesi günü de evde bekletmelerine karşın teslimat sağlamadılar. horoz lojistik kendisine yeni kayıt gelmediği için teslimat yapmadığını söylerken mediamarkt temsilcileri yalnızca kayıt açıp en kısa sürede teslim edicez endişeniz olmasın demekte.


4-defalarca aramama ve işi gücü evden sürdürmeme rağmen salı ve çarşamba (yani bugün de) ne dönüş sağlandı ne teslimat yapıldı. en son bugün aradığımda 31 aralık cuma günü teslimat yapabilecekleri notunun düşülmüş olduğu söylendi. kendilerine derhal teslimat yapmalarını, evimizde dolap olmadığını, zaten mağdur olduğumuzu, aksi halde hukuki sürecin başlatılacağını bildirdim. yine kayıt aldılar. işin esası, cuma günü kargo yapılacağına da inanmıyorum.


5-bu arada dün 2 mağazalarını ziyaret ettim. durumu anlattım. sadece şaşırarak dinlediler ve internet satışları için birşey yapamayacaklarını belirtitler. bir tanesinin müdürü yalnızca mail atarak yardımcı olmaya çalıştı.


sonuç olarak, ben mağduriyetimi geçtim. zaten huzurumu kaçırdılar. umarım bu yazı en azından mediamarkt ve horoz'un müşteri hizmetlerini geliştirmesine bir fayda sağlar. başka mağduriyet yaşatmazlar...

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten satya graha nickli yazardan geli

2 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

son 1 ay içinde media markt'ın tarafıma yaşattığı rezaletler silsilesi. zararım büyük a dostlar! 8 şubat tarihinde web sitelerininden club üyeliğim ile electrolux marka çamaşır kurutma makinesi satın

selamlar sözlük karşınıza ilk defa bir rezalet başlığı açmış şekilde çıkıyorum. durumun açıklamasını buraya da bırakıp sosyal medyanın gücünü test etme kararı aldım aynı şekilde yasal süreci de başlat

bottom of page