top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

29 Kasım 2021 Trendyol Rezaleti

Kaynak: Rezalet ekşi sözlük'ten cakobo nickli yazardan geliyor. eşim 35 haftalık hamile olduğundan çatlaklar oluşmaması için bio-oil adlı yağı kullanıyor.

ürünü trendyol üzerindne bio-oil türkiye resmi satıcısından 3 tane 125 ml sipariş veriyor.

https://www.trendyol.com/…il-turkiye-m-300884?sst=0


ürünler bize geldiğinde paketlerin ağzının açık olduğunu ve ürünlerin 200 ml olduğunu farkediyoruz, siparişler sayfasına baktığımızda satıcının "ruslano cosmo" adlı firma olduğunu farkediyoruz. (mardin'den bio-oil yollayan bir firma)


trendyol'a bu durumu sorduğumuzda "biz de sahte ürün olmaz ürün orjinaldir" gibi hazır cevapların yanında "nadir de olsa ürün stoğu bittiğinde başka satıcılarla yollayabiliyoruz" diyorlar.


bak bak... bana sormadan benim aldığım ürünün satıcısını değiştiriyor.

ürünün sahte olduğu o kadar bariz ki;görsel


bio oil türkiye müşteri hizmetlerini arayıp ürünün altında yer alan lot numarasından ürünün sahte olduğu bilgisine ulaşıyoruz.

görsel


bakın bu cana kastetmedir.

benim eşim hamile ve ne idüğü belirsiz bir satıcıdan ne idüğü belirsiz bir yağı kullanması için yolluyorlar.


trendyol'a "biz ürünün sahte olduğunu öğrendik" diye anlatınca onlarda konunun araştırılması için 5 gün süre istiyorlar.


neyini araştıracaksın kardeşim? bio-oil müşteri hizmetlerine verdiğim lot numarasından ürünün sahte olduğu belli.


insanın sağlığıyla oynamak bu kadar kolay olmamalı diye düşünüyorum.

özellikle hamilelerin yoğun olarak kullandığı bu çatlak yağında bile insanların hayatını hiçe saymak tam anlamıyla şerefsizliktir.


edit: trendyol ekşisözlük üzerinden iletişime geçti ve ilgili mağazanın tüm satışlarını durdurduklarını söylediler,

geçmiş olsun dileklerini ilettiler. paramızı iade ettiler. en azından bu olay için şimdilik teşekkür ediyorum ama denetimlerin çok daha sıklaştırılması gerektiğini düşünüyorum.


biz bu olayın farkında vardık ancak trendyol'un bu mağazanın yaptığı bütün satışları takip edip alıcıların mağduriyetlerini gidermesi gerekir.


dipnot: teşekkürler sözlük.


edit2: arkadaşlar hayatımda mahkemeye gitmedim ve bu süreçlerin nasıl işlediğini bilmiyorum. bu ülkede adalete güvenim yok.

tazminat kazanmak gibi bir derdim de yok. tek isteğim; parasını verdiğim ürünün bana gelmesi. çok şey mi istiyorum? entry silme gibi bir durum söz konusu değil. trendyol bu konuda suçludur ve en azından sözlük sayesinde "suçlu" olduklarını kabul etmişlerdir.


ruslano cosmo adlı satıcı hala satışa devam ediyor gözüküyor. her gün bu satıcının kapatılıp kapatılmadığını takip edeceğim. bakalım ne olacak?


edit3: trendyol'a teşekkür etmiştim ama teşekkürümü geri alıyorum. dalga geçer gibi mağazayı kapattıklarını söylemişlerdi ama mağaza satışa devam ediyor. sağlığımızla oynayan bu firmaları cimer üzerinden de şikayet ettim.


edit4: görsel aradığınız mağazaya şu anda ulaşılamıyor. sonunda mağaza kapatılmış ama bu mağazanın isim değiştirip bu işe devam edeceğini herkes biliyor. iki kuruş fazla kazanacağım diye insanların sağlığıyla oynayan bu insanlar öyle ibretlik ceza almalı ki bir daha gün yüzü göremesin.

4 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

bugün bizzat tarafımca deneyimlenmiş büyük bir rezalettir. 3 nisan tarihinde trendyol'dan tek seferde satıcısı trendyol olan 6 tane ürün sipariş verdim ve bu alışverişte trendyol kuponu kullandım. sip

31 aralık tarihinde trendyol'dan ramazan sancar avm adlı satıcıdan sipariş verdiğim 5.959tl tutarındaki çamaşır makinasının gelmemesi, horoz lojistik ve trendyol'un iş bilmezliği yüzünden paramın da o

uzun süredir entry girmiyordum ancak trendyol'dan yaptığım son alışveriş nedeniyle girmek zorunda kalıyorum. doğrudan konuya giriyorum. yüklü miktarda (4 haneli) bir elektronik ürün alışverişi için se

bottom of page