top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

3 Aralık 2021 HP Rezaleti

not: aslında olay bugün gerçekleşmedi fakat teknik servis ile yaptığım görüşme sonucu başlığı açıyorum.


3 hafta önce trendyol sitesi üzerinden almış olduğum hp victus 16 dizüstü bilgisayarımda ölü piksel ve rahatsız edici ışık sızmaları mevcuttu. trendyol'la iletişime geçtiğimde ürünü hp servisine götürüp ürün kusurludur raporu alıp satıcıyla iletişime geçip değişim talebinde bulunabileceğim söylendi. ben de hp ankara şubesine götürdüm onlarda burada bakamadıklarını istanbul'a kargolamaları gerektiklerini söylediler.

sorunu belirterek onayladım 5 gün geçtikten sonra beni aradılar müsait olmadığım için açamadım onlar da mail atmışlar, sorunu tespit edemediklerini fotoğrafı varsa göndermemi rica ettiler. ölü piksel ve ışık sızmasının fotoğraflarını gönderdim. aradan 2 saat geçtikten sonra dönüş yaptılar 1 adet ölü piksel garanti kapsamına girmiyormuş, ışık sızması da normal dendi.


kusurlu raporu istedim ama vermediler. eski bilgisayarım bozulduğu için 3 aylık asgari ücret değerinde bir ürün satın alıyorum ben 0 aldığım ürünü hatası az varmış diye bu şekilde kullanmak zorunda mıyım? ürünün en kısa sürede değişmesini istiyorum alalı 3 hafta oldu daha 2 saat kullanamadığım bir bilgisayarı üretim hatalı şekilde kullanmayı reddediyorum. tekrardan kontrol ettiğimde bir başka birine de olduğunu ve ürününün değiştirildiğini gördüm. kusurlu ürün kullanmak istesem neden 0 cihaz alayım?


bozuk piksel ölü değil aslında kırmızıda siyah beyazda turkuaz

görünüyor. ki ölü pikselden daha da feci bir durum.


bu da "normal" denilen ışık sızması. böyle bir ışık sızması olamaz. ıps ekrandır kenarlarda ışık sızması olur diyeceğim ama ekranın ortasında bile ışık sızması var. karanlık veya loş ortamda bilgisayarı kullanmak mümkün değil. işim gereği saatlerce bilgisayar başında oturmam gerekiyor çoğu zaman akşamları da çalışıyorum.


not: kanunen bir tane bile ölü piksel olsa ürün ayıplı mal olarak geçiyor, böyle ışık sızması da ürünün ayıplı olduğu anlamına geliyor. tek istediğim bilgisayarın değişim kapsamına alınması ve bir an önce sorunumun giderilmesi. Kaynak: Rezalet, ekşi sözlükten rexex nickli yazardan geliyor.

1 görüntüleme
bottom of page