top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

3 Ocak 2022 Mavi Rezaleti

31 aralık günü eşimin benim için kayseri forum şubesinden aldığı ürünü, bugün biraz önce, eşimle kayseri park avm şubesinden değiştirmek için gittik.


mağazaya girince bizi karşılayan görevli yardımcı olmak istediğini söyledi. biz de değişim yapmaya geldiğimizi, yeni ürün baktığımızı bildirdik.


aldığınız ürüne bakayım dedi, verdik poşeti. sonra bu ürünü bu mağazadan almamışsınız, aldığınız mağazadan değiştirmeniz lazım dedi. (ürün ter temiz, giyilmedi, etiket vs tam ki zira problem bu değil)


bakın mavi jeans bu. evet belki kimine göre iyi marka kimine göre vasat marka ama ben tercih ediyorum, tüketici haklarım var ve neredeyse her şehirde her avm'de mağazası olan, kurumsal sandığımız marka mavi jeans, bu ürünü aldığınız mağazadan değiştirin, bizde devamı yok dedi.


eskiden bakkallarda bedava çıkan ürünü almaya gittiğimizde bakkal; nereden aldıysan oraya git derdi, şimdi mavi jeans diyor.


sonra bunun saçma olduğunu, aslında böyle olmaması gerektiğini söylenerek mağazadan çıkıyorduk. sonra kasada kendisinin müdür olduğunu söyleyen hanfendi konu nedir der gibi bize seslendi. ona da konuyu anlattıktan sonra o da aynısını "aldığınız mağazaya götürün" dedi. tabi bu arada karşılıklı konuşuyoruz, bu arada eşim "hiç profesyonel değilsiniz" dedi. yani kurumsal bir mağaza zincirine yakışmayan profesyonellik için, profesyonel olmayan bir davranışı dile getirdi. ama demez olaydı.


mağaza müdür olan hanımefendi bağırmaya başladı. diğer erkek görevli mağazadan kovmaya çalışıyor falan. eşimin yanında bana dik dik bakıyor, soruyorum cevap vermiyor sert bakış haricinde. kıvılcım çıksa tüm mağaza ekibi bana dalacak. zira hepsi eli belinde bizi dinliyor.


derken mağaza baş müdürünü aradılar. bir külhanbeyi edasında o abimiz de geldi. o arada ben de mavi müşteri hizmetlerini aradım, müşteri hizmetlerine durumu anlattım, mağazada olduğumu söyledim. mağaza müdürüne verir misiniz dedi.


sonra 4-5 dakika boyunca onlar konuşurken biz de diğer külhanbeyi edasındaki mağaza müdür beyfendi ile tartıştık.


keza konunun daha tam olarak ne olduğunu bile bilmiyor. sonra öğrendi. tabi o sırada bana bağırıyor, git ne yaparsan yap, ne yapabileceksin gibilerinden ve avazı çıktığı kadar da bağırıyor.


o sırada telefonu aldım elime ve müşteri hizmetlerine duydunuz değil mi dedim. evet dedi.


ben sanırım ilk defa rezalet başlığı açıyorum.


genelde mavi'den giyinirim. hatta mağazaya gittiğimde bile üzerimdeki pantolon, tshirt ve gömlek bile mavi'ydi.


ama bir daha kapısından bile girmem. benim buradaki amacım, bu markadan bir ürün alındığında alındığı mağazadan değişim ve iade yapılması gerektiğini öğrendiğim için bu bilgiyi buradaki yazarlara ve okurlara bildirmek.


zira getirin değiştirelim deseler bile götürmeyeceğim.


sizlerden de sadece destek istiyorum. okuduğunuz için teşekkürler.


edit: aynı ürünü birebir değişmek istemedik. zaten farklı ürün bakıyordum. eşim hediye almış, modeli sevmedim ve zaten başka ürünlere bakıyordum. yani bire bir değişim değil.


edit 2: tabiki elimizde değişim kartı var. fatura var. mavi kart ile alınmış bir ürün. ayrıca bazı yazarlar şunu demiş; boyner'den vs alındıysa diye.


mavi jeans'in avm mağazasından alınıp, başka bir mavi jeans mağazasından işlem yapılmak isteniyor. yani ikisi de direkt mavi mağazası.

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten buckethead nickli yazardan geliyor.

7 görüntüleme
bottom of page