top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

5 Şubat 2022 Samsung Rezaleti

merhabalar. bu belki bazu insanlar için mağduriyet sayılmayabilir ancak ben artık sıkıldım ve sesimin duyulması için yazacağım. samsung iletişime geçmek isterse diye sipariş numaramı ekliyorum. 1864245047811416


kısa özet isteyenler için, teslim aldığım gün bozulan samsung akıllı saat galaxy watch 4 , bu yüzden bir aydır 2549 tl iade beklemem, rezalet müşteri hizmetleri ve bunu yapan firmanın samsung shop resmi sitesi olması.

cihazın görüntülerini ekliyorum:

görsel


görsel


10 ocak günü samsung shop'un kendi online sitesinden bir adet galaxy watch 4 satın aldım. birkaç gün içinde elime ulaştı ve saati kullanmaya başladım. kullanmaya başladığım günün akşamına saatin ekranında amoled yanığı olarak tahmin ettiğim bir sorun oluştu. hemen geri gönderdim iade etmek için çünkü aynı gün bozulan bir ürünü gönül rahatlığı ile kullanamayacaktım. öncelikle servisin incelemesi gerektiğini söylediler. servis bdh iletişim. tamam dedim bekledim, yaklaşık bir hafta sonra bana ekranın görüntülerini iletmemi rica ettiler. ben de mail olarak gönderdim. ancak 3 gün sonra geri arandım, videolar ulaşmamış dediler. maili kontrol ettim, gönderilmişti. bize ulaşmadı dediler, neyse deyip uğraşmadım tekrardan yolladım. ürün ile ilgili işlemler tamamlandığı zaman geri aranarak bilgilendirileceğim söylendi. ancak aynı gün bozulan ürünü 15 gün sonra, 27 ocakta akşam 19.15te kargoya verdiklerini içeren bir bilgi mesajı aldım. ben iade istediğimi belirtmeme rağmen böyle bir şey olduğu için bdh iletişimi aradım kimse açmadı. ben de samsung'u aradım ve değişim değil iade istediğimi belirttim. 24 saat içinde dönüş sağlanacağı söylendi. ertesi sabah 8.26da bdh iletişim arayıp cihazı kargoladıklarını söylediler, ama islemel4 bittikten sonra beni arayacaklarını söylemişlerdi. kargoladiktan sonra aradılar. bende evde olmadığımı haber vermeden yolladıkları için ve değişim değil iade istediğimi belirttiğim için cihazı almayacağımı söyledim. onlara değişim olarak iletildiğini söyleyip samsung ile görüşmemi söylediler. samsung o gün 9.30da bana dönüş yapmış ancak açamadım. gönderdikleri mesajda aynı gün bir daha aranacağım yazıyordu. yine de ben hemen sonrasında aynı günde 2 kere samsung'u arayıp telefon başında olduğumu, beni arayabileceklerini söyledim. ancak o gün arayacaklarını söylemelerine rağmen kimse aramadı ve pazar akşamı beni 16da aradılar. açamadım çünkü telefon beklemiyordum. hemen geri arayıp şu an telefonda beklediğimi, beni 2 gün sonra arayamayacaklarını (bildirmediler böyle çünkü) ifade ettim. daha uzatabilirim ama kısa bir şekilde bitireyim. hafta içinde defalarca görüşmenin sonunda beni genel merkezden bir hanımefendi arayıp ıban numarası istedi, bir iki güne ödeme yapılacağını söyledi. tamam dedim. bu salı günü yaşandı . bundan sonra beni 2 kişi daha aradı samsung müşteri hizmetlerinden , birinin durumdan hiçbir haberi yoktu, cihazın gelip gittiğini neler yaşandığını benden öğrendi, diğer beyefendi ise şubede bekleyen kargoyu yani saati almayacağımı kargo şubesine bildirmemi, servise geri gönderilmesi gerektiğini, servise ulaşınca ödemenin geri yapılacağını söyledi. ve az önce kargo şirketini aradım, saat çoktan geriye servise iletildiğini öğrendim.

sonuç olarak yaklaşık bir aydır aynı gun bozulan bir ürün için samsung kartımda 2549 tl bloke bekletiyor. hala daha geri dönüş bekliyorum. tüketici mahkemesine şikayet edeceğim çünkü artık sabrım tükendi.

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten avogadronun torunuyla iciyoruz nickli yazardan geliyor.

3 görüntüleme
bottom of page