top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

7 Mart 2022 Mediamarkt Rezaleti

son 1 ay içinde media markt'ın tarafıma yaşattığı rezaletler silsilesi. zararım büyük a dostlar!


8 şubat tarihinde web sitelerininden club üyeliğim ile electrolux marka çamaşır kurutma makinesi satın aldım. her şey iyi güzel. 10 şubat tarihinde faturası kesildi ve teslim edilmek üzere evime doğru yola çıktı. birinci rezaletin başlangıcı aslında burada başlıyor.


taşıma şirketindeki eleman makineyi teslim ederken çalışma odamdan geçtikleri esnada masamın üzerindeki laptopu kazara yere düşürüyor. tabi bu hadisede köşeden ekranı çatladı. 6600 tl'e satın aldığım kurutma makinesi teslim edildi ama 10k try üzerindeki laptopumdan olmuş oldum. her neyse dedim aradım media markt müşteri hizmetlerini böyle bir hadise yaşandı ama olur ya bu kaza neticesinde ne yapabiliriz dedim? kayıtlar açıldı, günler boyunca taşıma firmasından cevap beklendi ve 10-12 gün sonra telefonum yabancı bir telefondan arandı. merakla kimdir bu diye yanıtladım. taşırken laptopumu düşüren taşıma şirketinde asgari maaşla çalışan amca "laptopu yaptır lütfen, cebimden ödeme emri geldi. ben ödeyeceğim." diye belirtti. yahu dur dedim amca koca kurumsal firma sana neden bu zararı yüklüyor arkanda durmuyor dedim?! "valla durum böyle" dedi dur bakayım dedim ben yine arayayım media markt'ı. aradım, kayıt bıraktım bakın bu yaptığınız yanlış en nihayetinde bir ufak kaza bu zararı asgari ücretle çalışan bir adama yükleyeceğinize firma olarak karşılayın doğrusu budur diye defalarca söylendim ama nafile. bir sonuç alamadık. laptop'umu da gidip orijinal servisinde tamirini yaptırdım, garantiden de çıktı zaten 1 aylık cihaz. her neyse. dedim sağlık olsun yapacak bir şey yok.


gelelim 2. rezilliğe. 10 gün önce anca kurulumunu yaptırdığım kurutma makinesinden memnun kalmadım. kırışıklık önleyici özelliği olmasına rağmen her şeyi kırışık çıkarması beni üzdü ve club üyeliğimle aldığım makineyi media markt web sitesinden 4 mart tarihinde kolay iade kısmından iade talebi oluşturdum. gün içerisinde de evimden alınması için müşteri hizmetlerini aradım. ilk önce dendi 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz ama club üyeliğiniz ile verdiğiniz siparişlerde 28 gün içerisinde iade etme hakkınız var dendi. e dedim club üyeliğimle siparişi verdim zaten gelin alın. kayıtlar açıldı, ilgili birime konuyu aktarıyoruz aranacaksınız dendi.


bir sonraki gün oldu ne arayan var ne soran. yine aradım müşteri hizmetlerini. beyfendi 14 günlük süreniz dolmuş dendi iade edemezsiniz. e dedim club üyeliğiyle verdim 28 gün değil miydi? ha pardon dendi, tekrar kayıt açıldı. bekleyin aranacaksınız dendi. hafta sonu oldu geçti geldik bugüne pazartesi. dayanamayıp tekrar aradım gelen giden yok dedim. size en yakın bursa nilpark şubesine hemen yönlendiriyoruz efendim dendi gün içerisinde cihazınız alınacak diye görüşmeyi sonlandırdık. neyse.


biraz önce* nilpark media markt şubesinden nur isimli yetkili beni aradı. sanırım üst düzey yetkili bir abla zira 14 senedir hiç bir iade almadığını iddia etti.* cihazın kurulumunu yapılıp yapılmadığını sordu. e dedim yapıldı ama memnun kalmadım o yüzden iade etmek istiyorum. üzgünüm kurulumu yapılan ürünleri iade alamıyoruz dedi. e dedim nasıl iade edemiyoruz beni 4-5 gündür evinizden gelip alacaklar diye oyaladılar müşteri hizmetleri ile defalarca görüştüm iade alıyoruz dendi ama bu ablamız yok almıyorum kesin dedi ve kapattı. velhasıl şu an iade süremin içerisinde ve yasal hakkımın olmasına rağmen ürünü iade edemiyorum. işe yaramayan memnun kalmadığım bir ürün ile kalakaldım a dostlar!


durum, vaziyet budur. hem laptopumdan oldum hem de paramdan. yaşadığım sinir kat sayısı bir yana şimdi de psikoloğa gidicem sanırım. bir de o masrafım olacak.


media markt mı? bir daha asla.

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten ra

0 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

selamlar sözlük karşınıza ilk defa bir rezalet başlığı açmış şekilde çıkıyorum. durumun açıklamasını buraya da bırakıp sosyal medyanın gücünü test etme kararı aldım aynı şekilde yasal süreci de başlat

kaç yıldır sözlükte yazarım ilk kez böyle bir rezalet başlığı açmak durumunda kaldım. iletişim adına tüm yolları tükettiğim için burada bir başlık açma gereği duydum. destek olursanız sevinirim. 29 ar

bottom of page