top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

8 Aralık 2021 Hepsiburada Rezaleti

taotronics soundliberty 92 kablosuz kulaklığımın arızalanması sürecinde bugüne kadar şahit olmadığım crm rezaletidir.


şubat 2021'de hepsiburada üzerinden satınaldığım taotronics soundliberty 92 kablosuz kulaklık için çevreme, çok iyi bir kulaklığı çok iyi bir rakama aldığımı belirtiyordum çünkü ilk başta bu hissiyatı yaşatıyordu, ta ki bir zoom toplantısına katıldığımda "disconnected, pairing" ibarelerini tekerleme gibi duyana kadar.. sonrasında zaten herşey çorap söküğü gibi geldi.


önce eşleşme problemleri, hemen ardından kutusuna koymama rağmen devam eden ses aktarımları ile kopmak istemeyen bluetooth bağlantısı ve finalde de bir kulaklık tamamen çalışmamaya başladı. doğal olarak garanti sürecini işlettim. garantör olan arena firmasına ürünü gönderdim ve ürünün tamirinin mümkün olmadığını, ellerinde de ürün olmadığı için(!) değişim yada iadenin satınalınan platform üzerinden yapılması gerektiğini belirten bir servis raporunu tarafıma ilettiler. belirttikleri tüm süreçleri hepsiburada nezdinde tamamladım ancak "servis desteği" altında oluşturduğum ve belgeleri yüklediğim "servis raporu ile değişim veya iade istiyorum" talebim reddedildi.


sonrasında telefon ile görüşme yaptığımda "kolay iade" seçeneği altında bir talep daha oluşturarak benden raporun çıktılarını kendilerine kargolamamı bile istediler(!) oysa ki kendi panellerinde bu belgeleri yükleyerek zaten bir talep oluşturmuştum (siz konuyu anladınız).


benim kendilerinden talebim öncelikli olarak (farklı kulaklık almak istemem sebebi ile) güncel ürün bedeli üzerinden hediye çeki, olmuyorsa da yeni ürün ile değişimdi ancak hepsiburada'daki arkadaşlar konuyu değerlendirerek tarafıma ücret iadesi yapmayı uygun görmüşler. yani, irademin dışında ve kanunun bana verdiği yetkiyi hiçe sayarak, hepsiburada'nın halen ürünü satıyor ve stoğunda ürün olmasına rağmen bu şekilde davrandılar.


peki bunun nedeni neydi? tabi ki ilk ödediğim rakamla güncel fiyatı arasında 150 tl olması :) bir çift lafım da arena'ya olacak. ürünü ülkeye getirip, elimde mal yok, hepsiburada ile görüş diyorsunuz. olayı size anlatıp çözüm talep ettiğimizde de ürünün satıcısı o, biz bir şey yapamayız diyorsunuz. markayı temsil ederek çözümüm yok demek ve kenara çekilmek hiç yakışmadı.. eee o 150 tl günün sonunda size faturalanacaktı tabi ki değil mi :)


özetle tezgah bu şekilde.. bir tarafta iyi polis arena, diğer tarafta kötü polis hepsiburada.


bu taotronics markasından uzak durun çünkü ülkemizde temsil edilemiyor. malı satan hepsiburada'dan uzak durun çünkü kanun nizam tanımıyor, değişim talep ediyorsunuz, iradeniz dışında iade talebi açıyor.

bundan sonra kürdan dahi almam, kanun önünde görüşmek üzere!!

Kaynak: Rezalet, eksisozlukten lalek nickli yazardan geliyor.

0 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

üst edit: hepsiburada ekibinden hazal hanım bana ulaşarak siparişimi iptal edip paramı iade etti. işin başından beri böyle bir müşteri temsilcisi ile görüşsem buralara gelmeyecekti olay. hepsiburada'd

maalesef korktuğum şey başıma geldi. bir umut belki değişim yaparlar diye şansımı denedim ancak nafile. üstelik kurun artmasıyla aynı telefonu sayelerinde daha pahalıya almış olucam. 16 aralık'ta heps

Kaynak: Rezalet, ekşi sözlük'ten mimidina nickli yazardan geliyor. hepsiburada'nın 11.11 indirimleri kapsamında sözde 1 alana 2. si 1tl kampanyasında slazenger markasının ürünlerini satan sporpark

bottom of page