top of page
  • Yazarın fotoğrafıRezalet Olay

8 Aralık 2021 Trendyol Rezaleti

uzun süredir entry girmiyordum ancak trendyol'dan yaptığım son alışveriş nedeniyle girmek zorunda kalıyorum.


doğrudan konuya giriyorum. yüklü miktarda (4 haneli) bir elektronik ürün alışverişi için sepetime ürünü ekledim. ancak ürün daha sepetimde iken gelen sms üzerine kredi kartımdan ücretin tamamının çekildiğini fark ettim. tekrar trendyol uygulamasına (ios) geldiğimde siparişlerim bölümünde ürün yer almadığını ve hatta daha sepette olduğunu görünce şok oldum.


chat üzerinden kendileriyle yazıştık "sistemsel bir hata" olduğunu miktarın 2-10 iş günü içerisinde iade edileceğini öğrendim. tamam. ertesi günü bekledim fakat o da ne. ürünün ücreti taksit taksit iade ediliyor.


burada şunu karıştırmamak gerek, sipariş edip teslim alıp sonradan iade ettiğim bir ürün değil bu. daha sepette iken ücretin tamamı kartımdan çekilen bir ürün. ve yine "sistemsel bir hata" nedeniyle iadesi taksit taksit yapılıyor.


telefonda görüştük, iadenin yine taksit taksit yapılacağını söylediler yine. e kart limitim bitti, aylarca ürünün iadesini mi bekleyeceğim deyince yapacak bir şey olmadığını söylediler.


ben böyle rezalet görmedim. daha sepetimde duran ürünün ücretinin tamamı kartımdan çekiliyor. ben itiraz edince iadesi taksit taksit yapılıyor. mağazalarda olmayan bir ürün yoksa online alışverişte bu kadar yüklü para ödemem. mecbur kaldım ve resmen rezil oldum.


sizden ricam başlığı yukarılara taşımanız ki, başkaları da böyle mağdur olmasın. tüm yasal haklarımı saklı tutuyorum. sevgili #trendyol, paramın tamamını iade etmenizi tekrardan rica ediyorum. kart limitimi bitirdiniz. beni haksızlığa uğrattınız.


13:57 edit: arkadaşlar destek ve öneri mesajlarınız için sonsuz teşekkürler. trendyol sözlük aracılığıyla benimle iletişime geçti. bekleyip göreceğiz. duruma göre gelişmeleri paylaşırım.


mesajlara toplu cevap: elbette sanal kart kullanıyorum ve sanal kart numaramı o anda girdim.

sanırım döviz dalgalanması nedeniyle mağazalarda istediğim ürün yok, online alışverişe mecbur kaldım. yoksa nakit alıp giden adamım. böyle yüklü miktarı ilk kez sanal kart ile ödedim, başıma bu geldi.


09 aralık sabah editi: trendyol telefon ve mail ile iletişime geçerek, sistemsel hata nedeniyle çekilen ücretin tamamının iade edileceğini söyledi. en azından mağduriyet geç olmadan giderilmiş oldu. desteğiniz için teşekkürler.


Kaynak: Rezalet, eksisozlukten lawyermih nickli yazardan geliyor.

1 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

bugün bizzat tarafımca deneyimlenmiş büyük bir rezalettir. 3 nisan tarihinde trendyol'dan tek seferde satıcısı trendyol olan 6 tane ürün sipariş verdim ve bu alışverişte trendyol kuponu kullandım. sip

31 aralık tarihinde trendyol'dan ramazan sancar avm adlı satıcıdan sipariş verdiğim 5.959tl tutarındaki çamaşır makinasının gelmemesi, horoz lojistik ve trendyol'un iş bilmezliği yüzünden paramın da o

Kaynak: Rezalet ekşi sözlük'ten cakobo nickli yazardan geliyor. eşim 35 haftalık hamile olduğundan çatlaklar oluşmaması için bio-oil adlı yağı kullanıyor. ürünü trendyol üzerindne bio-oil türkiye res

bottom of page